Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Inwestycja Mondi. Zwiększyć produkcję tektury

© Mondi

Mondi sfinalizowało przejęcie papierni Duino w pobliżu Triestu we Włoszech od Grupy Burgo. Zakup papierni kosztował 40 mln euro.

Firma planuje znacznie zainwestować około 200 milionów euro w przekształcenie istniejącego obecnie parku maszynowego w wysokiej jakości, konkurencyjną cenowo maszynę do produkcji tektury opakowaniowej z roczną wydajnością około 420 000 ton. Fabryka jest idealnie zlokalizowana, aby pozyskiwać papier do recyklingu, zaopatrywać zakłady zajmujące się rozwiązaniami z tektury falistej Mondi w Europie Środkowej i Turcji, a także obsługiwać rosnący lokalny rynek włoski. Przekonwertowana maszyna ma zostać uruchomiona w 2025 roku.

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty