Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Mayr-Melnhof kupuje International Paper Kwidzyn

 

Notowana na giełdzie firma Mayr-Melnhof Karton AG (MM) kupuje fabrykę produkującą tekturę w Kwidzyniu od International Paper Holding za 670 mln euro zatrudniającą 2300 pracowników. Tym samym Austriacy przejmują zobowiązania w wysokości około 33 mln euro. Przejęcie Kwidzyna wpisuje się w strategię MM, aby rozwijać się w obszarze najwyższej jakości kartonów, z włókien pierwotnych, co przyświeca strategii produkcji innowacyjnego kartonu o niedrogich właściwościach.

W związku z przejęciem fabryki w Kwidzyniu, strony zawarły odpowiednią umowę nabycia. Planowana transakcja będzie miała bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. W 2020 roku fabryka w Kwidzyniu osiągnęła skorygowaną EBITDA w wysokości około 92 mln euro przy sprzedaży na poziomie około 510 mln euro.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty