Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Nowa oklejarka od Meccanotecnica. Sirio Perfect Binder

© Meccanotecnica

Grupa Meccanotecnica, jedna z wiodących firm w produkcji przemysłowych maszyn do wykańczania książek, wprowadziła do swojego portfolio nowość w postaci oklejarki Sirio Perfect Binder.

 

Rozwiązanie Sirio Perfect Binder zapewnia przełomowy postęp w technologii introligatorskiej, niezrównaną wydajność, precyzję i wszechstronność podczas produkcji wysokiej jakości, idealnie oprawionych książek w krótkich lub bardzo krótkich seriach.

 

Najwyższa wydajność

Oklejarka Sirio Perfect Binder jest najbardziej wydajna w swojej kategorii maszyn do bardzo krótkich serii i produkcji pojedynczych książek. Unikalny i opatentowany system napędowy steruje trzema niezależnymi szczękami na stacjach załadunku i rozładunku bez zatrzymywania produkcji. Jednocześnie regulacja rozmiaru książki odbywa się automatycznie, eliminując potrzebę ręcznej obsługi. Ten poziom automatyzacji i wydajności prowadzi do zupełnie nowego poziomu produktywności i gwarantuje najwyższą wydajność produkcji. Oklejarka pracuje z maksymalną prędkością 1350 cykli na godzinę przy efektywnej produkcji ultra krótkich serii 1090 książek na godzinę.

 

Precyzja wykonania

Oklejarka Sirio Perfect Binder waży 3 tony i jest zbudowana na stabilnej, sztywnej i ciężkiej ramie, co gwarantuje większą precyzję procesów i dłuższą żywotność maszyny. Oklejarka przetwarza najszerszy zakres rozmiarów książek, do 430 mm długości grzbietu i grubości 60 mm.

Taki zakres formatów umożliwia przetwarzanie większości rozmiarów książek, co stanowi kolejną unikalną cechę w branży. Rozwiązanie oferuje kilka różnych funkcji zapewniających najwyższą jakość książek. Każda stacja została zaprojektowana tak, aby ustanowić nowy standard w kategorii: stół roboczy, zaciski, narzędzie frezujące, systemy nakładania kleju, wałki bigujące, prasa wykańczająca i stacja rozładunku mają unikalne cechy, które pozytywnie wpływają na jakość produktu końcowego.

 

Systemy klejenia

Sirio Perfect Binder wykorzystuje systemy klejenia EVA i PURa, klej boczny jest nakładany przez dysze. Oklejarka jest wyposażona w zaawansowany sprzęt komputerowy i oprogramowanie, co znacznie wydłuża jej żywotność. Przemysłowy komputer steruje jej funkcjami, podczas gdy 17-calowy monitor dotykowy prezentuje wszystkie dane graficznie, zapewniając przyjazne dla użytkownika interfejs. Interfejs ten umożliwia prostą obsługę, szybką konfigurację i minimalne wymagania szkoleniowe.

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty