Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Nowe maszyny Kodaka

 

Kodak wprowadza nowe innowacje w portfolio produktów cyfrowych i offsetowych. Nowości obejmują między innymi cyfrową maszynę do druku inkjetowego Prosper Ultra 520 oraz poszerzony asortyment rozwiązań offsetowych i cyfrowych, takich jak bezprocesowa płyta Sonora Xtra, naświetlarka Magnus Q800 czy nowa platforma do obsługi zleceń Prinergy. Cyfrowe urządzenie do druku Prosper Ultra 520 to ulepszony następca modelu 6000, który zapewnia wysoką jakość druku na błyszczących papierach z wysokim poziomem pokrycia atramentu i zmiennym drukiem, wykorzystując technologię precyzyjnego umieszczania kropli Ultrastream. Druga innowacja to pierwsza cyfrowa maszyna do opakowań Sapphire EVO W z technologią Ultrastream i atramentami do opakowań QD firmy Kodak, która pozwala na niemal nieograniczone możliwości druku cyfrowego w jakości flekso czy grawiury. Natomiast nowa generacja bezprocesowych płyt Sonora Xtra pozwala na większy kontrast obrazu, lepszą obsługę i szybsze obrazowanie. Jest ona używana przez ponad 4000 drukarń na całym świecie.

Kodak wprowadził również na rynek nową 8-stronicową naświetlarkę CTP dla płyt bezprocesowych Magnus Q800 z T-Speed. Naświetlarka jest w stanie obrazować do 80 płyt na godzinę, aby zmaksymalizować wydajność przepływów pracy. Dodatkowo, pojemność 3200 płyt zapewnia nowy, zaktualizowany moduł ładujący. Druga naświetlarka Magnus Q4800 zapewnia szybkość i produktywność przy produkcji płyt o bardzo dużym formacie (XLF) o wielkości 1650 mm. Będzie ona jednak dostępna dopiero w 2021 roku. Ostatnią zapowiedzianą innowacją od firmy Kodak jest nowe oprogramowanie dla klientów Prinergy On Demand. Oparte jest ono na chmurze pozwala maksymalizować wydajność procesów produkcyjnych. Prinergy dostępne jest w ramach miesięcznej subskrypcji.

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty