Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Nowość od Sun Chemical. SunStrato AquaLam Gen2

© Sun Chemical

Firma Sun Chemical wprowadziła na rynek serię farb SunStrato AquaLam Gen2. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na bazie wody do druku laminowanych opakowań giętkich nadających się do retortowania.

AquaLam Gen2 to druga generacja farb z uznanej już przez klientów Sun Chemical serii AquaLam. Oferując lepszą jakość, drukowność i siłę wiązania, seria ta może pomóc zmniejszyć emisję lotnych związków organicznych i dwutlenku węgla o 18-20 procent w porównaniu z innymi atramentami na bazie rozpuszczalników, zwykle używanymi w podobnych zastosowaniach. AquaLam Gen2 pomaga producentom opakowań elastycznych osiągać imponujące wyniki dzięki swojej 7-kolorowej, rozszerzonej gamie kolorów. Pozwala ona na produkcję wysokiej jakości opakowań laminowanych, dzięki połączeniu zalet maszyn drukujących z najnowocześniejszymi płytami drukarskimi i zaawansowanymi zestawami aniloksów.

Wszechstronne korzyści
W większości regionów świata od przetwórców wymaga się zminimalizowania lub zatrzymania emisji lotnych związków organicznych do środowiska, a władze krajowe lub lokalne wdrażają odpowiednie przepisy i kontrole. Oprócz wizji bardziej zrównoważonej przyszłości, inne czynniki przemawiające za przejściem na atramenty AquaLam Gen2 to kwestia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, poprawa wydajności atramentu oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Stosowanie mniej łatwopalnych produktów pomaga zmniejszyć ryzyko pożaru i obniżyć koszty ubezpieczenia.

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty