Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Nowy dyrektor finansowy w Heidelberg. Powołanie Tani von der Goltz

Rada nadzorcza Heidelberga powołała Tanię von der Goltz na pełnoprawnego członka zarządu i dyrektora finansowego ze skutkiem od 1 stycznia 2023 r.
© Heidelberg

Rada Nadzorcza Heidelberger Druckmaschinen powołała Tanię von der Goltz na nowego dyrektora finansowego ze skutkiem od 1 stycznia 2023 r. Przechodząc do zespołu Heidelberga nowa dyrektor finansowa zostanie równocześnie członkiem zarządu. Tania von der Goltz zastąpi Marcusa A. Wassenberga, którego nagłe odejście z firmy zostało niedawno ogłoszone. Prezes Zarządu dr Ludwin Monz obejmie jednocześnie stanowisko dyrektora ds. pracy.

Pracując we Fresenius Medical Care jako starszy wiceprezes ds. globalnej strategii finansowej, Tania von der Goltz była odpowiedzialna za globalną strategię finansową swojej firmy. W Heidelbergu będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku w zarządzie. Przewodniczący Rady Nadzorczej dr hab. Martin Sonnenschein, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania bardzo doświadczonego i niezwykle kompetentnego eksperta finansowego w osobie Tani von der Goltz. Liczymy, że będzie to miało odzwierciedlenie w dalszym, pomyślnym rozwoju firmy. Wolne stanowisko dyrektora finansowego zostało szybko obsadzone, dzięki czemu zmiana będzie uporządkowana i sprawna”. Ludwin Monz z kolei skomentował: „Nie mogę się doczekać współpracy z Tanią von der Goltz. Razem będziemy kontynuować rozpoczętą strategiczną zmianę pozycji, wzmocnienie finansowe i transformację kulturową Heidelberga”.

Marcus. A. Wassenberg, najpóźniej 1 kwietnia 2023 roku zakończy współpracę z firmą i przejdzie do zarządu innej spółki przemysłowej. Według relacji, zmiana została podjęta na najlepszych warunkach, choć nie obeszło się bez wewnętrznych napięć jak choćby tych związanych z kontrowersyjną sprzedażą Grupy Gallus holdingowi Benpac. Pomimo pewnych niekonsekwencji w kadencji odchodzącego dyrektora finansowego, dr. Martin Sonnenschein tak podsumowuje jego działania: „W ciągu ostatnich trzech lat Marcus A. Wassenberg wykonał skuteczną pracę zarówno w zakresie restrukturyzacji firmy, jak i przyspieszenia transformacji. Nadchodząca zmiana jest wyrazem osiągniętych kamieni milowych w postaci sukcesów finansowych i odzyskania przyszłej rentowności Heidelberga. Dziękujemy mu za jego ważny wkład”.

 

 

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty