Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Nowy termin Print4All

 

Zgodnie z nowym terminem targi Print4All odbędą się w maju 2022 roku.

Podczas internetowej konferencji Print4All zapowiedziano nowy termin targów, które są częścią większego wydarzenia organizacji The Innovation Alliance. Odbędą się one w dniach od 3 do 6 maja 2022 roku. Zmiany te podyktowane są wydarzeniami ostatnich miesięcy, które zmieniły tylko świat przemysłu, ale także międzynarodowy kalendarz targów w roku 2020 i 2021.

Organizatorzy pięciu wydarzeń Plast, Ipack-Ima, Meat-Tech, Print4All i Intralogistica Italia, poświęconych rozwiązaniom z zakresu produkcji opakowań i poligrafii, zapowiedzieli zmiany dat kolejnej edycji spotkań, które odbędą się wyjątkowo w różnych terminach. Razem tworzą one The Innovation Alliance, oferując profesjonalistom z każdego sektora przemysłowego szeroką gamę maszyn, technologii, materiałów i usług. Po sukcesie pierwszej edycji, wydarzenie powraca na targi Fiera Milano 4 maja 2021 roku. Technologie z zakresu przemysłu tworzyw sztucznych i przemysłu gumowego zostaną zaprezentowane na wydarzeniu Plast, które odbędzie się w dniach 4–7 maja 2021 roku. Z kolei spotkanie z Meat-Tech, gdzie zaprezentowane zostaną technologie z zakresu przetwarzania i pakowania produktów mięsnych, odbędzie się w dniach 17–20 maja 2021 roku. Targi poligraficzne Print4All, opakowaniowe Ipack-Ima i Intralogistica Italia będą odbywać się od 3 do 6 maja 2022 roku. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w Fiera Milano Rho we Włoszech.

Z racji, iż nowy termin Print4All zapowiedziany jest dopiero na rok 2022, organizatorzy targów zorganizowali spotkanie w formie internetowej konferencji. Podczas wirtualnego wydarzenia na żywo zostały zaprezentowane opinie ekspertów na temat Przemysłu 4.0 i powiązanej z nim digitalizacji produkcji oraz najważniejsze zagadnienia dotyczące gospodarki o zrównoważonym rozwoju w branży poligraficznej. Na konferencji został również poruszony temat wpływu pandemii na działalność rynku. W wydarzeniu wzięło udział wielu przedstawicieli firm, m. in. ACE Electrostatic, HP, OMET, Simec i Uteco. Oprócz specjalnego gościa, eksperta w dziedzinie zmian klimatu i zdobywcy Pokojowej Nagrody Nobla, Nigela Tappera, w spotkaniu wystąpiły również stowarzyszenia z sektora zagranicznego, takie jak Ipama (Indie), APTech (USA), Picon (Wielka Brytania), Peiac (Chiny) czy Intergraf (Europa), komentując aktualne perspektywy branży. Z kolei dostawcy materiałów opakowaniowych i podłoży drukarskich Comieco i Corepla pokazali, w jaki sposób zrównoważony rozwój łańcucha dostaw zaczyna się od recyklingu materiałów.

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty