Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Optymalne zużycie energii

Maszyny sitodrukowe Sakurai Maestro mogą być używane do lakierowania UV, druków komercyjnych, jak transkrypcja, tekstylia, tabliczki znamionowe, druk zabezpieczeń oraz w druku przemysłowym.

© Reprograf-Grafikus

Drukarnia Colours Factory oferująca usługi w zakresie druku offsetowego, cyfrowego oraz wielkoformatowego zainstalowała nowoczesną linię do lakierowania UV Sakurai Maestro, dostarczoną przez firmę Reprograf-Grafikus. System oparty jest na japońskiej automatycznej maszynie sitodrukowej ze stop-cylindrem. Uzupełnia ją tunel do utrwalania z lampą UV sterowaną elektronicznie i z zintegrowanym wykładakiem arkuszy w stos. Jak podkreśla Marcin Kołatko, product manager w firmie Reprograf-Grafikus, dostarczone rozwiązanie pozwoli na sprawne i precyzyjne lakierowanie nakładów przy optymalnym zużyciu energii.

Poza linią do lakierowania dostawa obejmowała także nowoczesny system do przygotowania i suszenia sit. „Na razie za wcześnie mówić o ile wzrosły nasze możliwości produkcyjne, chociaż widać że maszyna pracuje ponad dwa razy szybciej w porównaniu do poprzedniej. Realnie będzie to można ocenić  po kilku tygodniach, kiedy operatorzy na dobre oswoją się z nową instalacją” - powiedział Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji i rozwoju w Colours Factory. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty