Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Revoria Press GC12500. Premiera w Europie

© Fujifilm

 

Podczas imprezy Peak Performance Print, która odbyła się pod koniec stycznia, firma Fujifilm po raz pierwszy w Europie zaprezentowała nową maszynę Revoria Press GC12500 B2. W wydarzeniu, które miało miejsce w nowym salonie wystawowym Print Experience Centre Fujifilm w Ratingen, uczestniczyło około 300 klientów, partnerów i przedstawicieli mediów.

 

Po sukcesie modelu Jet Press 750S High Speed Model, znanego z wysokiej jakości i wydajności, Fujifilm wprowadziło na rynek wydajne rozwiązanie z tonerem, które zapewnia wysokiej jakości druk cyfrowy w formacie B2 przy użyciu własnego tonera Super EA-Eco. Revoria Press GC12500 może drukować dwustronnie na arkuszach o wymiarach do 750 x 662 mm, co jest największym formatem arkusza B2 dla cyfrowej maszyny drukującej w branży. Oznacza to, że potrafi drukować sześć stron A4 na jednym arkuszu, a także może przetwarzać różne gramatury papieru od 64 do 450 g/m² i drukować na szerszej gamie podłoży, w tym na papierze syntetycznym. Ponadto, firma Fujifilm znacznie skróciła typową linię produkcyjną dla operatora maszyny, łącząc podajnik, układarkę i panel sterowania po jednej stronie. Pierwsza instalacja została zainstalowana u klienta we Włoszech, którego dane zostaną ogłoszone w kwietniu.

 

Kompleksowe portfolio

Podczas imprezy Peak Performance Print odbyły się również prezentacje na żywo pozostałej części szybko rozwijającej się oferty cyfrowych maszyn drukujących Fujifilm. Szybko rozwijające się portfolio producenta oferuje opcje dla wszystkich firm zajmujących się drukiem opakowań komercyjnych i składanych, począwszy od podstawowych, z serią ApeosPro C, po oferującą wyjątkową jakość, wydajność i potencjał twórczy wielokrotnie nagradzaną 6-kolorową maszynę Revoria Press PC1120. To rozwiązanie zostało już dostarczone do ponad 100 klientów. Firma wykorzystała wydarzenie, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia w zakresie rozwiązań do druku atramentowego, w tym Jet Press 750S High Speed Model, Jet Press FP790 oraz głowice Samba. Kolejnym tematem wydarzenia były rozwiązania workflow, w tym XMF PressReady i Revoria Flow DFE.

„Wprowadzenie Revoria Press GC12500 jest ważnym kamieniem milowym dla Fujifilm. Jest to pierwsza na rynku cyfrowa maszyna do druku arkuszowego B2 z technologią suchego tonera i jest końcowym wynikiem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych i zdobytych doświadczeń technologicznych. Bazując na wspólnym sukcesie serii Revoria i maszyny Jet Press 750S High Speed Model, jest idealnym uzupełnieniem naszej rosnącej gamy maszyn cyfrowych, aby sprostać różnorodnym wymaganiom rynku, co pozwala nam oferować to, co najlepsze zarówno w technologii laserowej, jak i atramentowej” powiedział Taro Aoki, Head of Digital Press Solutions, Fujifilm Graphic Communications Europe.

Można być ciekawym, co japońska firma zaprezentuje w nadchodzących miesiącach przed targami drupa.

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty