Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ricoh i jego Henkakuverse. Ekscytujące rozwiązania

Arkuszowy system druku atramentowego Ricoh Pro Z75 B2.
© Ricoh

Ricoh podkreśli swoją obecność na targach drupa na zaprojektowanych w bardzo japońskim stylu stoisku i zaprezentuje swoje szerokie portfolio rozwiązań dla branży poligraficznej. Jednym z przyciągających wzrok urządzeń będzie z pewnością cyfrowy system druku atramentowego B2 Ricoh Pro Z75.

 

Obszerne stoisko da zainteresowanym stronom możliwość zapoznania się z szeroką gamą nowych technologii, które będą prezentowane razem po raz pierwszy. Obejmują one systemy druku, które nie były jeszcze prezentowane publicznie w Europie, takie jak nowy cyfrowy system druku atramentowego B2 Ricoh Pro Z75. To rozwiązanie z automatycznym dupleksem wykorzystuje atramenty na bazie wody i przyspiesza przejście z druku offsetowego na cyfrowy, oferując wyższą jakość druku, krótszy czas realizacji i mniejsze obciążenie personelu. Odwiedzający stoisko będą mogli również zapoznać się z wydajnością kolorowej atramentowej maszyny drukującej Ricoh Pro VC80000. System umożliwia drukarniom komercyjnym i książkowym osiąganie najwyższej wydajności każdego dnia dzięki innowacyjnym funkcjom AI, nowo opracowanym głowicom drukującym Ricoh i szerokim możliwościom integracji urządzeń wykańczających.

 

System kolorowego druku arkuszowego Ricoh Pro C9500.
© Ricoh

Wszechstronność produktowa

Nowe cyfrowe maszyny drukujące w kolorze Ricoh Pro C9500 i Ricoh Pro C7500 pomagają dostawcom usług druku w rozwoju. Na przykład Ricoh Pro C9500, z prędkością drukowania 135 stron na minutę i zautomatyzowanymi przepływami pracy nowej generacji, umożliwia dostawcom realizację nowych zleceń i zwiększenie wydajności operacyjnej. Zaprezentowana zostanie również Ricoh Pro C7500, kolorowa maszyna drukująca na papier cięty, która charakteryzuje się zwinną, wszechstronną, elastyczną i wydajną technologią opartą na tonerze. Odwiedzający stoisko będą mogli również zobaczyć najnowszą generację głowic drukujących Ricoh i kilka wybranych aplikacji, a także uzyskać wgląd w ewolucję głowic drukujących do atramentowych maszyn drukujących. Zaprojektowane z myślą o szybkości, precyzji i trwałości, wiodące na rynku głowice drukujące Ricoh zapewniają optymalną jakość druku przy minimalnym czasie przestoju.

 

Dla zrównoważonej produkcji

Na stoisku zostanie zaprezentowana seria przykładowych wydruków.
© Ricoh

Wszystkie prezentowane technologie produkcyjne zostały opracowane w oparciu o zaangażowanie Ricoh w zrównoważone i odpowiedzialne operacje drukowania, co zostało nagrodzone oceną „AA” przez globalną organizację non-profit zajmującą się ochroną środowiska CDP w kryteriach zmian klimatycznych i ochrony wody. Ponadto Ricoh po raz dwunasty znalazło się w rankingu Global 100 Most Sustainable Corporations. Odwiedzający targi będą mieli okazję przekonać się, w jaki sposób technologie automatyzacji Ricoh mogą pomóc dostawcom usług druku w poprawie ich wpływu na środowisko. Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie Ricoh jest przeznaczone do automatyzacji produkcji i łączy rozwiązania dostępne na miejscu w drukarni z tymi, które oparte są na chmurze. Wszystko po to, aby zmaksymalizować wydajność produkcji. Na targach drupa zostanie zaprezentowana szeroka gama rozwiązań programowych o wartości dodanej, ze szczególnym naciskiem na automatyzację przepływu pracy. Obejmują one rozwiązania Ricoh TotalFlow Producer i Ricoh Supervisor, a także FusionPro do spersonalizowanej komunikacji opartej na danych. Ponadto zaprezentowanych zostanie kilka specjalnych rozwiązań, takich jak pionierski i już wielokrotnie nagradzony Ricoh Auto Color Adjuster, który gwarantuje precyzyjne zarządzanie kolorami i dokładne dopasowanie kolorów nawet bez specjalistycznej wiedzy, zapewniając w ten sposób wysokiej jakości i spójne wyniki drukowania. Odwiedzający targi będą mieli również okazję zapoznać się z rozwijającą się ofertą doradczą Ricoh Professional Services, która obejmuje kompleksowe wsparcie w zakresie zarządzania kolorami.

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty