Kalendarium

24-26.09.2019 · FACHPACK, Norymberga

30.09-03.10.2019 · 4PrintWeek, Poznań

30.09-03.10.2019 · Taropak, Poznań

08-09.10.2019 · IFRA World Publishing Expo, Berlin

24-27.10.2019 · Międzynarodowe Targi Książki, Kraków

Ricoh szykuje się na Fespę

Na targach Fespa firma Ricoh za pomocą swojego dynamicznie rozwijającego się portfolio zaprezentuje odwiedzającym, w jaki sposób mogą z zyskiem zdywersyfikować swoje możliwości usługowe i odkrywać nowe rynki. Na 304 m2 powierzchni wystawienniczej Ricoh zaprezentuje rozwiązania przeznaczone do obsługi środowisk produkcyjnych, które umożliwiają drukarniom ulepszenie lub rozszerzenie oferowanych usług.

 

Wśród wystawionych na tragach produktów znajdzie się wielkoformatowa lateksowa maszyna drukująca z roli na rolę Ricoh Pro L5160. Urządzeniezapewnia wysoką, ma mniejsze wymagania konserwacyjne i zapewnia wyjątkową jakość. Dla zainteresowanych dekoracją odzieży przeznaczona jest łatwa w obsłudze maszyna Ri100 Direct to Garment. W przypadku wyższych wymagań produkcyjnych sprawdzi się model Ri 6000 Direct to Garment. Oba rozwiązania umożliwiają drukarniom dostarczanie elastycznych, opłacalnych ofert cyfrowych nadruków. Z kolei kreatywny i wszechstronny druk umożliwia pięciokolorowa maszyna drukująca Ricoh Pro C7200x, która będzie podczas targów prezentować inspirujące zastosowania piątego koloru na różnych substratach.

Najnowsze rozwiązania pokażą, w jaki sposób możliwe jest uzyskanie spójnej produkcji w wysokiej jakości przy użyciu jednej platformy przepływu pracy. Na stoisku firmy Ricoh zaprezentowany zostanie także serwer produkcyjny ColorGate. Prezentację producenta uzupełni nowy wielkoformatowy system płaski. Pojawi się również kilka ciekawych nowości w obszarze technologii DTG, atramentu i głowicy drukującej.

 

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty