Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Strajk papierni w Finlandii

Około 9 000 pracowników papierni w Finlandii rozpoczęło trzytygodniowy strajk po zerwaniu negocjacji płacowych. Oczekuje się, że wydarzenia te wpłyną na ilość zapasów i czas realizacji niektórych zamówień. Według agencji Reuters kolejne 6000 pracowników tartaków i innych zakładów związanych z leśnictwem dołączyło do strajku, zwiększając całkowitą liczbę pracowników biorących udział w akcji do około 15 000. Pracodawcy powiedzieli, że odpowiedzą trzydniową blokadą pracowników w 12 zakładach produkcyjnych od 10 lutego, chyba że do tego czasu dojdzie do porozumienia. Mediacja sporu pracowniczego między związkiem papierniczym Paperiliitto a Fińską Federacją Przemysłu Leśnego odbywała się w ostatni wtorek stycznia, ale nie przyniosła rozwiązania. Strajki i lokaut zostaną zakończone wcześniej niż ogłoszono, jeśli negocjowane wyniki zostaną osiągnięte i zaakceptowane przez administrację stron jako nowy układ zbiorowy”.
Reuters donosi, że podczas gdy związki zawodowe dążyły do ​​podniesienia płac i zmniejszenia godzin pracy, pracodawcy reprezentowani przez Fińską Federację Przemysłu Leśnego argumentowali, że siła robocza jest już zbyt droga w porównaniu z krajami takimi jak Szwecja i Niemcy. Na skutek tego, negocjacje ze związkami zawodowymi przeciągają się, a strajki paraliżują obecnie produkcję w całej Finlandii. Do firm dotkniętych problemami należą UPM-Kymmene, Stora Enso i Metsä Board. UPM skomentował, że ​​w wyniku akcji robotniczej produkcja we wszystkich fińskich celulozowniach i papierniach UPM, fabryce etykiet, a także tartakach ustała. Firma stara się realizować zamówienia klientów wykorzystując zapasy lub zlecając prace poza Finlandią.

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty