Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Strategiczne decyzje w Heidelbergu

 

Maszyny Primefire i offsetowe w wielkim formacie będą wycofane z porfolio firmy

 

W czwartek zeszłego tygodnia (12.03.2020) na konferencji prasowej Heidelberg poinformował o rozwoju maszyn Primefire. Wszystko zmieniło się jednak od wczoraj, albowiem firma poinformowała o wycofaniu jeszcze w tym roku z produkcji maszyn Primefire oraz offsetu wielkoformatowego. Dodatkowo dzięki wypłacie 375 milionów euro z aktywów powierniczych założonego w 2005 roku funduszu emerytalnego Heidelberg Pension-Trust e.V. podreperuje swoją kondycję finansową. „Koncentrując się na podstawowej działalności, która przynosi zyski i konsekwentnie dostosowując koszty, chcemy bez restrukturyzacji osiągnąć poprawę EBITDA o 100 milionów euro. Jednocześnie przeniesienie rezerw z funduszu powierniczego, prawie całkowicie zmniejszy nasze zadłużenie finansowe netto. Powinno to znacznie poprawić stabilność finansową Heidelberga”- stwierdza komunikat prasowy od firmy Heidelberg. „Reorganizacja Heidelberga jest dla naszej firmy decydującym krokiem, który obejmuje również bolesne środki. Choć decyzja nie była dla nas łatwa, jest jednak konieczna aby przywrócić naszą firmę znów na drogę do sukcesu. Rezygnując z nierentownych produktów, uwolnimy moce na dochodowe produkty. W tym obszarze będziemy dalej rozszerzać wiodącą pozycję rynkową Heidelberga dzięki możliwościom digitalizacji”- powiedział Rainer Hundsdörfer, Prezes Zarządu Heidelberga. Przenosząc środki z funduszu emerytalnego zarząd Heidelberg Pension Trust postanowił wesprzeć stabilizację Heidelberga i obniżyć aktywa powiernicze do poziomu, który nie jest objęty ustawową ochroną roszczeń emerytalnych. Decyzja ta nie ma zatem negatywnego wpływu na istniejące i przyszłe prawa do emerytur.

W komunikacie prasowym podano, że dostosowanie obejmuje również zrównoważoną redukcję kosztów produkcji i strukturalnych. Planowane oszczędności  będą miały wpływ na likwidację 2000 miejsc pracy na całym świecie. Jednorazowe wydatki wymagane na wdrożenie pakietu oszczędnościowego szacuje się na około 300 mln euro, w zależności od wyniku negocjacji ze związkami zawodowymi i obciążeniami bilansowymi w roku budżetowym 2019/2020.

Poza tymi ruchami firma Heidelberg chce jak najbardziej dalej poszerzać swoją wiodącą rolę lidera technologicznego, dzięki integrowaniu rozwiązań cyfrowych, modelom biznesowym, takim jak subskrypcja, w celu jeszcze lepszej obsługi klientów, a tym własnego rozwoju i wzrostu w sposób zrównoważony. Przyszłe inwestycje będą koncentrować się na cyfryzacji „End-to-end“ , a w szczególności tworzenia dla klientów zintegrowanych rozwiązań dla maszyn drukujących, oprogramowania, materiałów i usług. Celem firmy jest stworzenie międzybranżowej platformy opartej na IoT, na której wszystkie relacje klient-dostawca mogą być przetwarzane automatycznie. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnie mogą znacznie poprawić swoją wydajność.

Dzięki tym zmianom jedno jest jasne ... Strategia druku cyfrowego w Heidelbergu po raz kolejny jest historią. Wiele lat temu pożegnano współpracę z Kodakiem (NexPress), a teraz z Primefire.

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty