Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sukces targów drupa. Rekordowa ilość podpisanych umów

Targi drupa 2024, które zakończyły się 7 czerwca okazały się wielkim sukcesem i wspólnym świętem globalnej branży poligraficznej. Podczas 11 dni trwania targów podpisano rekordową liczbę umów, a zwiedzający z całego świata wyjechali bogatsi nowe pomysły i ciekawe perspektywy na przyszłość.

 

Następna edycja drupy odbędzie się w 2028 roku.

© drupa

Podczas targów drupa wystawcy w imponujący sposób zaprezentowali postęp całego sektora i udowodnili doskonałość operacyjną branży. 1643 wystawców z 52 krajów zaprezentowało w halach wystawowych w Düsseldorfie wyjątkową kompilację innowacji. Goście międzynarodowi, którzy stanowili 80 procent odwiedzających przyjechali na targi aż ze 174 krajów, co stanowi rekordowy wynik. Po Europie najliczniej reprezentowanym kontynentem była Azja z wynikiem 22 procent, a następnie Ameryka z 12 procentowym udziałem w ogólnej ilości zwiedzających. Azja, a także Ameryka Łacińska i region MENA to rynki o dużym potencjale wzrostu, co znalazło odzwierciedlenie w znaczącym wzroście obecności wystawców i portfela zamówień.

 

Sukces wystawców
Wielu wystawców, takich jak Bobst, Canon, Fujifilm, Heidelberger Druckmaschinen, HP, Horizon, Koenig & Bauer, Komori Konica Minolta, Kurz i Landa, zgłosiło podpisanie kontraktów, które znacząco przekroczyły oczekiwania. W niektórych przypadkach założone cele sprzedażowe udało się osiągnąć już w pierwszych dniach targów.
Zadowolenie wystawców podzielili organizatorzy targów. „drupa w niezwykły sposób umocniła swoją pozycję wiodących targów w branży i swój wyjątkowy styl. Imponujący międzynarodowy charakter, a przede wszystkim wysokie kompetencje decyzyjne zwiedzających zapewniły z jednej strony pogłębione i uzasadnione dyskusje techniczne na stoiskach targowych, a z drugiej doprowadziły do podjęcia przez nich wielu decyzji dotyczących bezpośrednich inwestycji” powiedział Erhard Wienkamp, ​​dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf. Andreas Pleßke, przewodniczący komitetu drupa, podkreślił wyjątkową pozycję i znaczenie targów: „drupa jak żadne inne targi symbolizuje nowe podejście i nowe technologie. To nie tylko największa, ale także najważniejsza globalna platforma dla naszej branży”.

 

Zadowolenie zwiedzających
Wystawcy chwalili wysoki poziom kompetencji decyzyjnych odwiedzających, którzy z kolei najwyżej ocenili ofertę produktów i usług oferowanych w 18 halach wystawienniczych. Około 96 procent wszystkich odwiedzających potwierdziło, że w pełni osiągnęło cele związane z wizytą. Ponad 50 procent odwiedzających związana jest zawodowo z branżą poligraficzną. Kolejnym, licznie reprezentowanym sektorem była branża opakowaniowa, której udział w ogólnej ilości zwiedzających znacząco wzrósł i która była dla wielu wystawców głównym czynnikiem wzrostu. Na stoiskach targowych gościło wielu znanych właścicieli marek. W sumie targi drupa 2024 odwiedziło 170 000 gości branżowych.

 

Cyfryzacja czynnikiem determinującym

Automatyzacja była najważniejszym tematem na tegorocznej drupie. Szczególny nacisk położony został na sztuczną inteligencję i inteligentne przepływy pracy, w tym rozwiązania programowe. Stało się jasne, że technologie cyfrowe i analogowe idealnie się uzupełniają i czerpią obopólne korzyści. Liderzy branży zaprezentowali szeroką gamę rozwiązań cyfrowych, podczas gdy pionierzy cyfrowi włączyli do swojej oferty konwencjonalne komponenty. Robotyka odegrała ważną rolę i udowodniła, że odgrywa kluczową rolę w drodze do inteligentnej fabryki. Transformacja i rozwój targów drupa dały jasno do zrozumienia, że ​​branża ma ogromny potencjał na przyszłość, nawet w obliczu wielu wyzwań, które przed nią stoją. „Podczas targów drupa 2024 przekonaliśmy się jak istotna i odporna jest ta branża” podsumowała Sabine Geldermann, dyrektor drupa, Portfolio Print Technologies.

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty