Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ważne zmiany w zarządzie. Nowy Prezes w centrali Heidelberga

Jürgen Otto

© Heidelberg

Z dniem 30 czerwca 2024 roku, a więc praktycznie zaraz po drupie, ustąpi ze stanowiska Ludwin Monz, dotychczasowy Prezes Zarządu Heidelberg Druckmaschinen. Zastąpi go na stanowisku, z dniem 1 lipca 2024 roku Jürgen Otto. Zmiany zostały zatwierdzone przez Radę Nadzorczą. Informacja ta wywołała dość dużo spekulacji w branży.


„Dziękuję za udaną współpracę z Radą Nadzorczą, zespołem zarządzającym i wszystkimi pracownikami firmy” podsumował Ludwin Monz. „Bardzo ubolewamy nad decyzją Ludwina Monza o rezygnacji ze stanowiska. Dzięki niemu nasza firma rozwija się zgodnie z przyjętą strategią, wzmacniając w ten sposób nasze struktury wewnętrzne w trudnym otoczeniu rynkowym. Jednocześnie wraz z objęciem stanowiska Prezesa Zarządu przez Jürgena Otto, zyskujemy silnego lidera dla firmy. Dzięki jego doświadczeniu i sieci kontaktów biznesowych będziemy konsekwentnie skupiać się na przyszłości, zwiększać rentowność i nasze możliwości technologiczne w przemyśle poligraficznym i opakowaniowym oraz poza nimi” skomentował Martin Sonnenschein, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Ludwin Monz

© Heidelberg

Jürgen Otto wnosi do Heidelberga wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami przemysłowymi. W ostatnich latach rozwinął także znacząco swoje kompetencje w zakresie przeprowadzania modernizacji struktur firmowych. „Firma Heidelberg jest ikoną niemieckiego przemysłu z wysokiej jakości produktami i ofertą serwisową cenionymi na całym świecie. Z niecierpliwością czekam na dołączenie do Heidelberga i pracę z zespołem zarządzającym Tanii von der Goltz i Davida Schmeddingena oraz wszystkimi pracownikami na rzecz pomyślnej przyszłości firmy” skomentował swoje rychłe dołączenie do zespołu zarządzającego Heidelberga Jürgen Otto.

 

 

Zmiany w Radzie Nadzorczej

David Schmedding

© Heidelberg

Rada Nadzorcza Heidelberga na posiedzeniu, które odbyło się 19 kwietnia br. rozszerzyła również skład Zarządu. David Schmedding, dotychczasowy dyrektor sprzedaży, został powołany na nowego członka Zarządu i obejmie tę funkcję z dniem 1 lipca 2024 roku. W skład Zarządu wchodzą zatem Jürgen Otto jako prezes Zarządu, Tania von der Goltz jako dyrektor finansowy oraz David Schmedding jako dyrektor sprzedaży i serwisu. Martin Sonnenschein tak wypowiedział się o powołaniu Davida Schmeddinga: „Dzięki dotychczasowym stanowiskom kierowniczym w firmie, David Schmedding jest doświadczonym pracownikiem Heidelberga. Powołanie go do Zarządu otworzy nam dodatkowe możliwości jeszcze większego skoncentrowania się na oferowaniu naszym klientom innowacyjnych, wysokiej jakości produktów i usług oraz zwiększaniu ich wydajności”. „Dziękuję za zaufanie i cieszę się, że jako nowy członek Zarządu Heidelberga będę współtworzył przyszłość firmy i rozwijał ją z myślą o naszych klientach” dodał David Schmedding.

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty