Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Xerox wycofuje się z przejęcia HP

Według doniesień amerykańskich mediów Xerox wycofał ofertę przejęcia HP Inc, która opiewała na 35 miliardów dolarów. Powodem jest wpływ koronawirusa na czynności związane z przedsięwzięciem.

Decyzja Xeroxa pojawiła się zaraz po ogłoszeniu komunikatu na początku miesiąca, że spotkanie akcjonariuszy HP powinno zostać przełożone, aby skoncentrować się na walce z pandemią koronawirusa.

Dla dyrektora zarządzającego HP Enrique Lores, który objął stanowisko w listopadzie, jest to wygrana w bitwie o niezależność HP. Natomiast John Visentin, dyrektor generalny Xerox, który ma duże udziały w obu firmach, poniósł porażkę.

W komunikacie prasowym Xerox poinformował, że mimo, iż wycofanie się z przejęcia HP jest rozczarowujące, to Xerox stawiaja zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników, klientów, partnerów i innych zainteresowanych stron, a także szerszą reakcję na pandemię ponad wszelkimi innymi względami. HP w oficjalnym komunikacie dziękuję akcjonariuszom, partnerom, klientom i pracownikom za wkład i wsparcie w tym procesie.

Trend rynkowy wywołany przez pandemie SARS-CoV-2 skłonił wiele firm do naciśnięcia przycisku pauzy w przypadku fuzji i przejęć.

Zarówno firma Xerox, jak i HP doświadczyły spadków wartości akcji z powodu kryzysu. Udziały HP okazały się jednak bardziej stabilne. W przeciągu ostatnich pięciu tygodni Xerox stracił ponad połowę wartości, a HP około jedną czwartą.

 

 

Komentarz miesiąca

Pesymistyczne prognozy

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, najnowsze prognozy dla polskiego rynku reklamowego nie są optymistyczne. Już w tej chwili spowolnienie wzrostu gospodarczego przynosi duże straty w turystyce, transporcie czy handlu (oprócz branży spożywczej).

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty