Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Zrównoważone działania. Lecta poprawia wskaźniki KPI

© Photogenica

Lecta, w wyniku zachwiania światowej gospodarki w okresie pandemii, zanotowała spadek wielu wskaźników środowiskowych dla tego okresu. Powodem był spadek popytu w przemyśle papierniczym, który spowodował okresowe przestoje niektórych linii produkcyjnych w zakładach firmy. Obecnie, dzięki zaangażowaniu firmy w zrównoważony rozwój i jej nieustanne starania na rzecz zminimalizowania wpływu na środowisko Lecta przywróciła pozytywne trendy, które widoczne są już w wynikach KPI.

 

Odsetek certyfikowanej miazgi skupowanej, wartość przepływu wody zrzutowej, jakość wody i wartość zużytej energii wykazują znaczącą poprawę. Firma nadal angażuje się w zwiększanie ilości celulozy kupowanej od plantacji leśnych z certyfikatami PEFC oraz FSC C011032, aby promować ochronę lasów i zapewnić odpowiedzialne korzystanie z tych źródeł. W porównaniu do 2020 r. odsetek zakupionej certyfikowanej masy celulozowej wzrósł o 15%. Wartości przepływu wody odpływowej, jakości wody zrzutowej i zużycie energii związane z procesami produkcyjnymi są niezwykle wrażliwe na przestoje linii produkcyjnych i ogólną produkcję papierni. Każdy z tych wskaźników produkcyjnych firmy również wykazuje poprawę od 5 do 9%, dzięki maksimum efektywność w korzystaniu z zasobów naturalnych. Wdrożenie normy ISO 50001:2018 we wszystkich zakładach produkcyjnych pomogło stopniowo zmniejszyć zużycie energii na tonę wyprodukowanego papieru.

Lecta zapowiada, że będzie nadal prowadzić działalność ukierunkowaną na bardziej zrównoważone rozwiązania.

 

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty