Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Zwolnienia w Agorze. Więcej zapisów do związków zawodowych

© Agora

Pod koniec października Agora poinformowała o planowanych zwolnieniach grupowych, które mają dotyczyć 84 pracowników na umowę o pracę i mają nastąpić między 21 listopada a 21 grudnia 2022. W komunikacie Agory podkreślono, że celem zwolnień jest obniżenie kosztów i poprawa efektywności procesów.

Informacja o zwolnieniach wywołała masowe zapisy pracowników do trzech działających przy Agorze związków zawodowych. Waldemar Paś, szef związku KO „Gazety Wyborczej” w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreślił, że nie wiadomo dokładnie jaka będzie skala zwolnień i że w rozmowach z zarządem związek będzie pamiętał i upominał się o te osoby, które zatrudnione są nie tylko w ramach umowy o pracę, ale także tych osobach, które zatrudnione są na umowach cywilnych i B2B. Adriana Rozwadowska, przewodnicząca związku zawodowego NSZZ „Solidarność” w Agorze i Inforadiu poinformowała, że w dniu ogłoszenia planowanych zwolnień padł rekord zapisów dokonanych jednego dnia. Konkretne liczby jednak nie zostały podane.

Waldemar Paś tłumaczy dlaczego w obliczu zapowiadanych zwolnień grupowych, pracownicy tak licznie rozważają zapisanie się do związku zawodowego: "To proste. Zaczynamy rozmowy z zarządem o zwolnieniach grupowych. Jeśli się nie dogadamy i nie będzie ich, każdy członek związku będzie indywidualnie chroniony przez swój związek. Jeśli jednak ustalimy warunki grupowych zwolnień, z pewnością przy takiej liczbie członków będziemy mogli walczyć o lepsze warunki, żeby łagodniej przejść ten proces."

Rozmowy przedstawicieli związków i zarządu Agory mają odbyć się niezwłocznie.

 

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty