Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Pixelmania w Muzeum

 

Statuetki Golden Pixel są bardzo estetycznie zaprojektowane – stanowią zasłużoną nagrodę dla zwycięzcy.

Lokomotywy i stare pojazdy stanowiły inspirujące tło dla wręczenia nagród Golden Pixel w ramach 19 już edycji konkursu. Goście przybyli do Muzeum Techniki, by obejrzeć najlepsze drukowane projekty powstałe przez ostatni rok. Gościem honorowym była dyrektorka targów drupa 2020 – Sabine Geldermann.

 

Nie ma innej takiej lokalizacji w Austrii, gdzie wiedza na temat technologii byłaby przekazywana w tak przystępny sposób, jak w Muzeum Techniki w Wiedniu, które jednocześnie jest jednym z najstarszych i największych muzeów technicznych. 20 czerwca 1909 r. cesarz Franciszek Józef I położył kamień węgielny pod budowę obiektu, który od pokoleń zachwyca gości. Było to zatem idealne miejsce na organizację tegorocznej gali Golden Pixel, w ramach której nagradzane są projekty, które łączą kreatywność z najnowszymi technologiami.

 

 

Muzeum Techniki w Wiedniu stanowiło idealne miejsce na ceremonię rozdania nagród dla najlepszych w branży opakowań i druku.

Poszukiwanie najlepszych

Organizator Golden Pixel został (jak co roku) zasypany wspaniałymi zgłoszeniami. Prace nominowane zostały zaprezentowane w formie wystawy przed ceremonią wręczenia nagród. Nagroda Golden Pixel powstała, aby pokazać możliwości i wartość druku. Zostało to dobitnie pokazane poprzez tegoroczne zgłoszenia. W niektórych Kategoriach, a łącznie było ich 16, wybranie zwycięzcy z dużej liczby świetnych prac było naprawdę trudne. Wiele imponujących zgłoszeń pojawiło się również w nowo utworzonej kategorii POS. Nagroda przede wszystkim bowiem ma na celu podkreślenie roli i wartości druku. Będzie tak również w nadchodzącym roku, kiedy Golden Pixel Award będzie obchodzić swoją 20. rocznicę.

 

Trofeum Golden Pixel

Spośród wszystkich zwycięzców kategorii wybrano też głównego zwycięzcę. Golden Pixel Trophy, które corocznie przekazywane jest niczym znicz olimpijski nowemu zwycięzcy, w tym roku trafił do projektu „Römerquelle Recycling Hero”, przesłanego przez firmę reklamową Gewista we współpracy z Römerquelle Trading, agencją Mediacom i producentem Plakativ Werbetechnik. Jury, uzasadniając swoją decyzję, powiedziało, że projekt ten naprawdę przyciąga wzrok, poprzez swój zabawny charakter i angażowanie konsumentów w recykling.

 

Golden Pixel Award 2019 – zwycięzcy

 

Kategoria: Ekologia i przyjazność dla środowiska

Moments

Zgłaszający i producent: Gerin Druck

Użytkownik: Arcotel Hotels & Resorts

Projektant: Tina Grafik Studio