CONTENT / Druk opakowań
drukuj

Sukcesy na polskim rynku

Na zakup maszyn z serii IM183 decydują się firmy zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych, dostarczaniem materiałów opakowaniowych i papieru, dystrybucją toreb papierowych i opakowań.

© DCM Usimeca/System P

Kompaktowe maszyny fleksograficzne produkowane przez DCM Usimeca cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją opakowań kartonowych, toreb papierowych czy kopert. Jak podaje ich polski przedstawiciel, firma System P, w ostatnich 16 miesiącach do Polski dostarczono w sumie siedem maszyn serii IM183, we wszystkich oferowanych konfiguracjach (od 1 do 3 zespołów drukujących). Piotr Skłodowski, właściciel przedsiębiorstwa, zapowiada kolejne wdrożenia, realizowane w ślad za prowadzonymi obecnie rozmowami handlowymi.

 

Marka DCM Usimeca, znana głównie ze specjalistycznych urządzeń do przetwarzania i konfekcjonowania opakowań elastycznych, zajmuje się też produkcją kompaktowych, prostych w obsłudze maszyn fleksograficznych, przeznaczonych do zadrukowywania produktów takich jak torby papierowe i tkane, koperty oraz sztywne opakowania kartonowe na pizzę, ciasta czy wino. Maszyny, oferowane obecnie w dwóch seriach - IM183 i IM2, przeznaczone są głównie do drukowania małych i średnich nakładów. Z myślą o tego rodzaju asortymencie kupują je także klienci z Polski.

Maszyny fleksograficzne pojawiły się w ofercie firmy DCM Usimeca w 1981 roku. Jak podkreśla ich obecny dostawca, korzyści dla użytkowników decydujących się na zakup tego rozwiązania są bardzo liczne: łatwa instalacja, prosta obsługa, niski koszt eksploatacji i konserwacji, kompaktowość, szybki zwrot z inwestycji oraz duży potencjał w kontekście rynków, na jakich działają końcowi klienci. Zalety maszyn dostrzegają kolejne drukarnie - od kilku lat firma DCM Usimeca dostarcza ok. 30 maszyn fleksograficznych rocznie do przedsiębiorstw o różnym profilu produkcji.

 

Inwestycje w IM183

Jak podkreśla Piotr Skłodowski, szczególnie dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw cieszą się maszyny z serii IM183. Na ich zakup decydują się firmy o różnej specjalizacji, zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych, dostarczaniem materiałów opakowaniowych i papieru, dystrybucją toreb papierowych i opakowań. Jak dodaje, większość inwestycji w maszynę IM183 wiąże się z rozpoczęciem zupełnie nowego projektu w ramach danej firmy. Maszynę tę zakupił również producent toreb papierowych i opakowań, który chcąc rozszerzyć swoją ofertę, podjął decyzję o ich personalizowaniu. „Warto dodać, że wśród firm, które zakontraktowały to rozwiązanie w ostatnim czasie, są również ich dotychczasowi użytkownicy. Zadowoleni z wcześniejszej inwestycji w tę maszynę, decydują się na zakup kolejnej, zwiększającej ich moce produkcyjne. Tak było choćby w przypadku jednej z dużych drukarń fleksograficznych”- mówi Piotr Skłodowski.

Maszyny IM183 są przeznaczone do zadrukowywania różnego typu toreb papierowych: reklamowych z płaskim uchwytem i zakupowych ze skręcanym uchwytem (w obu przypadkach wykonanych z papierów typu kraft - białego bądź kolorowego), typu „euro” (wykonanych z kolorowego papieru błyszczącego) oraz do wina (ze skręcanym uchwytem). Oferowane są w wariantach uwzględniających od 1 do 3 zespołów fleksograficznych. Maksymalny obszar zadruku wynosi tu 480 mm (szerokość) x 500 mm (długość), natomiast maksymalne wymiary toreb to analogicznie 525 mm x 600 mm. Urządzenia obsługują podłoża o grubości do 10 mm i pracują z prędkością maksymalną 2400 egzemplarzy na godzinę.