CONTENT / Druk opakowaƄ
drukuj

Sukcesy na polskim rynku

Na zakup maszyn z serii IM183 decydują się firmy zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych, dostarczaniem materiaƂów opakowaniowych i papieru, dystrybucją toreb papierowych i opakowaƄ.

© DCM Usimeca/System P

Kompaktowe maszyny fleksograficzne produkowane przez DCM Usimeca cieszą się coraz większą popularnoƛcią wƛród polskich przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją opakowaƄ kartonowych, toreb papierowych czy kopert. Jak podaje ich polski przedstawiciel, firma System P, w ostatnich 16 miesiącach do Polski dostarczono w sumie siedem maszyn serii IM183, we wszystkich oferowanych konfiguracjach (od 1 do 3 zespoƂów drukujących). Piotr SkƂodowski, wƂaƛciciel przedsiębiorstwa, zapowiada kolejne wdroĆŒenia, realizowane w ƛlad za prowadzonymi obecnie rozmowami handlowymi.

 

Marka DCM Usimeca, znana gƂównie ze specjalistycznych urządzeƄ do przetwarzania i konfekcjonowania opakowaƄ elastycznych, zajmuje się teĆŒ produkcją kompaktowych, prostych w obsƂudze maszyn fleksograficznych, przeznaczonych do zadrukowywania produktów takich jak torby papierowe i tkane, koperty oraz sztywne opakowania kartonowe na pizzę, ciasta czy wino. Maszyny, oferowane obecnie w dwóch seriach - IM183 i IM2, przeznaczone są gƂównie do drukowania maƂych i ƛrednich nakƂadów. Z myƛlą o tego rodzaju asortymencie kupują je takĆŒe klienci z Polski.

Maszyny fleksograficzne pojawiƂy się w ofercie firmy DCM Usimeca w 1981 roku. Jak podkreƛla ich obecny dostawca, korzyƛci dla uĆŒytkowników decydujących się na zakup tego rozwiązania są bardzo liczne: Ƃatwa instalacja, prosta obsƂuga, niski koszt eksploatacji i konserwacji, kompaktowoƛć, szybki zwrot z inwestycji oraz duĆŒy potencjaƂ w kontekƛcie rynków, na jakich dziaƂają koƄcowi klienci. Zalety maszyn dostrzegają kolejne drukarnie - od kilku lat firma DCM Usimeca dostarcza ok. 30 maszyn fleksograficznych rocznie do przedsiębiorstw o róĆŒnym profilu produkcji.

 

Inwestycje w IM183

Jak podkreƛla Piotr SkƂodowski, szczególnie duĆŒÄ… popularnoƛcią wƛród polskich przedsiębiorstw cieszą się maszyny z serii IM183. Na ich zakup decydują się firmy o róĆŒnej specjalizacji, zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych, dostarczaniem materiaƂów opakowaniowych i papieru, dystrybucją toreb papierowych i opakowaƄ. Jak dodaje, większoƛć inwestycji w maszynę IM183 wiÄ…ĆŒe się z rozpoczęciem zupeƂnie nowego projektu w ramach danej firmy. Maszynę tę zakupiƂ równieĆŒ producent toreb papierowych i opakowaƄ, który chcąc rozszerzyć swoją ofertę, podjąƂ decyzję o ich personalizowaniu. „Warto dodać, ĆŒe wƛród firm, które zakontraktowaƂy to rozwiązanie w ostatnim czasie, są równieĆŒ ich dotychczasowi uĆŒytkownicy. Zadowoleni z wczeƛniejszej inwestycji w tę maszynę, decydują się na zakup kolejnej, zwiększającej ich moce produkcyjne. Tak byƂo choćby w przypadku jednej z duĆŒych drukarƄ fleksograficznych”- mówi Piotr SkƂodowski.

Maszyny IM183 są przeznaczone do zadrukowywania róĆŒnego typu toreb papierowych: reklamowych z pƂaskim uchwytem i zakupowych ze skręcanym uchwytem (w obu przypadkach wykonanych z papierów typu kraft - biaƂego bądĆș kolorowego), typu „euro” (wykonanych z kolorowego papieru bƂyszczącego) oraz do wina (ze skręcanym uchwytem). Oferowane są w wariantach uwzględniających od 1 do 3 zespoƂów fleksograficznych. Maksymalny obszar zadruku wynosi tu 480 mm (szerokoƛć) x 500 mm (dƂugoƛć), natomiast maksymalne wymiary toreb to analogicznie 525 mm x 600 mm. Urządzenia obsƂugują podƂoĆŒa o gruboƛci do 10 mm i pracują z prędkoƛcią maksymalną 2400 egzemplarzy na godzinę.