Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Druk opakowań

Druk cyfrowy na żywo. Inauguracja nowej maszyny

W obecności polityków, przedstawicieli mediów, pracowników i licznych klientów, firma Thimm oddała do użytku nową linię do druku cyfrowego w swoim zakładzie w Alzey. Inwestując w nową maszynę, firma wzmacnia swoje kompetencje w zakresie cyfrowego poddruku rolowego i oferuje swoim klientom nie tylko drukowanie wysokiej jakości opakowań, ale także cyfryzację ich łańcuchów dostaw.

więcej »

Koenig & Bauer. Wydajne, inteligentne, przyszłościowe

Na największych, wiodących na świecie targach technologii druku drupa 2024 firma Koenig & Bauer zaprezentowała swoje szerokie portfolio produktów i liczne innowacje cyfrowe, które przenoszą produkcję i wykańczanie druku na nowy poziom.

więcej »

Innowacyjne rozwiązanie od Prati. Linia Digi Compact na drupie

Prati na targach drupa zaprezentuje zupełnie nowe opcje w zakresie przetwarzania i wykańczania etykiet i opakowań. W centrum uwagi znajdzie się Digi Compact, linia do przetwarzania i wykańczania etykiet samoprzylepnych i drukowanych cyfrowo opakowań elastycznych, która w niezwykle kompaktowej konstrukcji (tylko 3 m powierzchni podłogi) może przetwarzać wiele materiałów, a także wykonywać różnorodne procesy wykańczania i uszlachetniania.

więcej »

Dla etykiet i opakowań. System 46kUV Inkjet Printbar

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek nowy zintegrowany system 46kUV Inkjet Printbar, który umożliwia druk na szerokiej gamie materiałów do produkcji etykiet i opakowań. System oparty jest na konstrukcji typu drop-on-demand, która usprawnia przepływ pracy dzięki wysokim, wiodącym w branży prędkościom drukowania sięgającym 150 metrów na minutę.

więcej »

Zautomatyzowana regulacja druku. Nowe funkcje ViewSTAR

W celu dalszej optymalizacji procesów drukowania i oszczędności kosztów, drukarnie opakowań elastycznych od dawna koncentrują się na większej cyfryzacji i optymalizacji procesów. Przemysłowe przetwarzanie obrazu (wizja maszynowa) stale dostarcza nowych rozwiązań do automatyzacji kolejnych etapów procesu, które wcześniej były wykonywane ręcznie. Wciąż istnieje potencjał do dalszych zmian, szczególnie na etapie przygotowania do druku.

więcej »

Niezawodny i szybki druk. Nowości w portfolio Canon

 

Firma Canon ogłosiła poszerzenie swojego portfolio o nowe modele urządzeń atramentowych. Pierwszym z nich jest Canon LabelStream LS2000, maszyna przeznaczona do drukowania etykiet na skalę przemysłową o wydajności 40 metrów na minutę. Druga nowość to z kolei rozszerzenie serii arkuszowych urządzeń atramentowych B3 o model varioPrint iX1700, pozwalający na druk z prędkością do 170 obrazów A4 na minutę.

 

 

więcej »

Luxe Pack Monako 2023. Scodix wspiera zrównoważony rozwój

Scodix oficjalnie ogłosił swój udział w Luxe Pack Monaco, oświadczając również, że głównym celem, realizowanym przez firmę na targach, będzie wspieranie marek w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym budowaniu platformy do tworzenia luksusowych opakowań dla swoich klientów.

więcej »

Real Substrate Proof. 100 procent pewności

Firma CGS Oris wprowadziła na rynek rozwiązania Real Substrate Proof, które ma zmienić sposób, w jaki firmy zajmujące się przygotowaniem i pakowaniem komunikują kolory z klientami swojej marki. Opracowany we współpracy z Mutoh, Real Substrate Proof umożliwia produkcję proofów i makiet na docelowym podłożu produkcyjnym. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, Real Substrate Proof zachowuje wygląd i właściwości fizyczne podłoża.

więcej »

Cyfrowe etykiety. Prostota, funkcjonalność i bezpieczeństwo

Dygitalizacja etykiet półkowych daje ogromne możliwości cyfryzacji  w handlu detalicznym, logistyce czy produkcji. Zasilane bateriami, czy też podłączone bezpośrednio do sieci energetycznej etykiety to powdstawowe wyposażenie zcyfryzowanego magazynu.

więcej »

Owocna współpraca. Druk fleksograficzny UV

Zincografia Empolese i Ario Label Solution zostali wyróżnieni prestiżową nagrodą włoskiego stowarzyszenia fleksograficznego Associazone Tecnica Italiana per la Flessografia (ATIF) i zdobyli drugie miejsce w kategorii Najlepszy druk fleksograficzny UV. Jest to pierwsza nagroda w historii partnerstwa tych firm.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty