Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Biznes

Laboratorium firmy Mondi. Badania nad recyklingiem

Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, otworzył pierwsze w historii grupy laboratorium recyklingu w swoim zakładzie we Frantschach w Austrii.

więcej »

Transformacja zakładu Drukarnia Nowiny. Maszyna do wykańczania Duplo

Drukarnia Wydawnictwa Nowiny działająca dotychczas w obszarach medialno-wydawniczym oraz poligraficznym przechodzi transformację.

więcej »

Rebranding. AR Packaging to teraz GPI

Z dniem 1 sierpnia 2022 AR Packaging Poznań zmienia swoją nazwę na GPI Poznań. Graphic Packaging Holding Company (GPI), dostawca w zakresie opakowań  konsumenckich, wykupił AR Packaging w 2021 roku.

 

więcej »

Koenig & Bauer. Niezależność od gazociągu

 

W obliczu zagrożenia niedoborem gazu firma Koenig & Bauer intensywnie pracuje nad zdobyciem niezależności od gazociągu.

 

więcej »

Strategiczny rozwój. Posiedzenie zarządu Heidelberga

Tegoroczne obrady zarządu Heidelberga za rok budżetowy 2021/20222 odbyły się w trybie zdalnym. Podczas spotkania omówiono strategię spółki, zestawienia finansowe za ubiegły rok oraz przyszłość firmy.

 

więcej »

Jubileusz i zmiany w firmie Zinart. Nowy zespół zarządzający

Firma Zinart, zaopatrująca polskie i zagraniczne drukarnie w maszyny, materiały eksploatacyjne i części zamienne, obchodzi 30-lecie działalności na rynku poligraficznym. Wraz z wyjątkowym jubileuszem Adam Zindulski, założyciel i dotychczasowy prezes zarządu firmy przekazał jej stery swoim wieloletnim współpracownikom, którzy stali się jednocześnie właścicielami spółki.

więcej »

Stora Enso dzierżawi Veitsiluoto. Od papieru do tekstyliów

Stora Enso wydzierżawiła dawną halę produkcyjną zakładów papierniczych Veitsiluoto firmie Infinited Fiber Company, działającej na rynku technologii tekstylnych. W miejscu wydzierżawionej hali powstanie fabryka wytwarzającą regenerowane włókna tekstylne z odpadów tkaninowych.

więcej »

Koniec drukarni w Koszalinie

Wraz z końcem lipca zamknięta zostanie drukarnia Polska Press w Koszalinie. Jak podaje portal Press.pl, z powodu zamknięcia 20 wydawców prasy lokalnej z północno-zachodniej części Polski będzie musiało znaleźć nowe drukarnie do realizacji swoich produkcji. Jak wskazuje, decyzja o zamknięciu drukarni została podjęta dwa miesiące temu.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty