Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Biznes

Wzmocniony dział innowacji

Firma Miraclon poszerzyła zespół kierujący działem technologii i innowacji. Stanowisko dyrektora ds. technologii i innowacji objął Reid Chesterfield, a głównym doradcą prezesa ds. technologii został Zaki Ali.

więcej »

Yulian Grigorow dyrektorem

Firma Xerox mianowała Yuliana Grigorowa na nowego dyrektora generalnego polskiego oddziału. Jego głównym zadaniem będzie kierowanie i rozwijanie działalności technologicznej firmy, a także możliwości w zakresie usług, dystrybucji i produkcji ze szczególnym uwzględnieniem rynku MPS, GC i SMB.

więcej »

Benpac kupuje OMV

Po nieudanej transakcji z firmą Heidelberg w sprawie przejęcia Gallusa, benpac holding ogłosiła przejęcie OMV Machinery Srl z siedziba we Włoszech od Wifag-Polytype.

więcej »

Nowy prezes na EMEA

Xerox wyznaczył nowego wiceprezesa wykonawczego i prezesa ds. operacyjnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). Został nim Jacques-Edouard Gueden, który pełnił tę funkcje tymczasowo od września ubiegłego roku.

więcej »

Heidelberg sprzedaje PMA

Firma Heidelberg sprzedała Print Media Academy (PMA) firmie inwestycyjnej z siedzibą w Luksemburgu. Sprzedaż jest częścią planowanych działań na rzecz optymalizacji strukturalnej producenta maszyn. Podpisano już odpowiednią umowę zakupu o dwucyfrowym przedziale milionów euro.

więcej »

Zmiany w organizacji Xerox

Xerox wprowadza zmiany w organizacji swojej firmy zgodnie z planem utworzenia trzech nowych jednostek biznesowych dla działu oprogramowania, finansów oraz innowacji produktowych, mających na celu zapewnienie długoterminowego wzrostu i zwiększenia oferty w roku 2021 i latach następnych.

więcej »

Razem dla branży druku

Amerykańskie stowarzyszenie poligraficzne Printing Unnited Alliance (PUA) oraz Idealliance zostaną połączone w jedną organizację, za czym opowiadały się rady zarządów obu spółek.

więcej »

Partnerstwo Highcon i EFI

Firma Highcon Systems i EFI zawarły umowę o partnerstwie. Celem współpracy obu producentów jest zaoferowanie klientom zintegrowanego, kompleksowego rozwiązania w zakresie produktywności i przepływu pracy, zapewniającego elastyczną podstawę dla dalszego rozwoju cyfrowego na rynku tektury falistej i opakowań składanych.

więcej »

Pleßke nowym CEO

Andreas Pleßke objął stanowisko CEO w firmie Koenig & Bauer. Zastąpi on Clausa Bolza-Schünemanna, który po dziewięciu latach na czele firmy przechodzi na emeryturę.

więcej »

Digiprint uzupełnia portfolio

Firma Digiprint nawiązała współpracę z HP w zakresie prowadzenia sprzedaży maszyn HP Page Wide, uzupełniając portfolio maszyn cyfrowych o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty