Biznes

Spada sprzedaż prasy drukowanej. Kiosków Ruchu coraz mniej

Należący do grupy kapitałowej Ruch zmniejszył w roku 2022 ilość kiosków i salonów prasowych. Do Ruchu należy 814 punktów sprzedaży w całej Polsce, co daje spadek o 20,8 procent w stosunku do roku poprzedniego (w 2021 roku liczba ta wynosiła 1027).

 

więcej »

Thu-ringia Sustainability Agreement. Aktywne działania Koehler Paper

Firma Koehler Paper zrobiła teraz kolejny krok w kierunku osiągnięcia swoich wizjonerskich celów zrównoważonego rozwoju i podpisała umowę Thu-ringia Sustainability Agreement (TSA). Sojusz zawarty jest między rządem kraju związkowego Turyngii a firmami z regionu i skupia polityków, służby publiczne i biznes wokół kwestii związanych z ochroną klimatu i środowiska, efektywnym gospodarowaniem zasobami, efektywnością energetyczną i zrównoważonym rozwojem społecznym.

 

więcej »

ColorConsulting. Dystrybutor Alwan PrintStandardizer

Alwan Color Expertise powierzył swojemu dystrybutorowi, firmie ColorConsulting zarządzanie sprzedażą i obsługą systemu kontroli procesów drukowania Alwan PrintStandardizer (APS) na całym świecie, począwszy od lutego 2023 roku.

więcej »

Oferta na RemaDays. Duplo stawia na ekonomię

Tegoroczna propozycja targowa, którą firma Duplo zaprezentuje na targach RemaDays odpowiada na bieżące potrzeby rynku. Firma stawia na rozwiązania, które łączą w sobie zautomatyzowaną, a co za tym idzie także bardziej ekonomiczną produkcję z możliwością wyróżnienia się na tle konkurencji. Na swoim stanowisku Duplo zaprezentuje podczas pracy "na żywo" szereg rozwiązań do wykańczania wydruków cyfrowych i offsetowych.

 

więcej »

Z nową siłą w nowym roku. Premier Paper Group rośnie

Z nowym rokiem Graphic & Paper Merchants Ireland (GPMI) dołączyło do grona firm przejętych w ostatnim czasie przez Premier Paper Group (PPG). Wcześniej firma kupiła producenta luksusowych opakowań i ekspozytorów WBS, a następnie firmę Zulu, która specjalizuje się w dostarczaniu folii opakowaniowych i laminowanych.

więcej »

Stora Enso kupiła De Jong Packaging Group. Wzmocnienie pozycji na rynku

Stora Enso sfinalizowała przejęcia De Jong Packaging Group, jednego z największych producentów opakowań na bazie tektury falistej w krajach Beneluksu. Transakcja opiewa na kwotę ok. 1,020 mld euro i została ostatecznie zamknięta 6 stycznia br. po uzyskaniu niezbędnych zgód i zakończeniu konsultacji pracowniczych.

więcej »

„Przegląd Sportowy”. Nowy cykl wydawniczy

Wydawca „Przeglądu Sportowego” zdecydował o zmianie cyklu wydawniczego gazety. Od jesieni 2022 roku Ringier Axel Springer Polska reorganizuje swoje struktury. Z końcem roku nastąpiły zwolnienia grupowe, stopniowo ograniczane są także papierowe wydania wybranych tytułów.

więcej »

Grupa Mayr-Melnhof. Sprzedaż rosyjskich zakładów

Globalny producent tektury i opakowań składanych Grupa Mayr-Melnhof (MM), sprzedał dwa zakłady produkcyjne w Rosji lokalnemu inwestorowi Granelle.

więcej »

Kolejne inwestycje Stora Enso. W zgodzie z potrzebami rynku

Stora Enso wzmacnia swoją koncentrację na specjalistycznych gatunkach celulozy, inwestując 38 mln EUR w produkcję niebielonej masy celulozowej (UKP) w zakładzie Enocell w Finlandii oraz 42 mln EUR w poprawę produkcji masy celulozowej w zakładzie Skutskär w Szwecji. Inwestycje te będą wspierać rosnące zapotrzebowanie konsumentów na odpowiednio niebielone odnawialne materiały opakowaniowe i produkty higieniczne.

 

więcej »

Nowa osoba w zespole kierowniczym. Stora Enso wita nową wiceprezes

Annica Bresky, prezes i dyrektor generalna Stora Enso mianowała Minnę Björkman na stanowisko wiceprezes ds. zaopatrzenia i logistyki w Zespole Kierowniczym Grupy. Minna Björkman, która pracuje w Stora Enso od 2019 roku obejmie nowe stanowisko w styczniu 2023 roku.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty