Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Biznes

Ceny idą w górę

Wraz z początkiem nowego roku firmy zapowiadają kolejne podwyżki cen. Zmiany zapowiedziały m.in. Firmy XSYS, Miraclon czy Navigator. W roku 2021 wzrost kosztów osiągnął bezprecedensowy poziom, dotykając wszystkie przedsiębiorstwa i ich dostawców w branży poligraficznej.

więcej »

Powiększone portfolio

Firma Sun Chemical przejęła SAPICI, włoskiego producenta wysokiej jakości polimerów poliuretanowych, wykorzystywanych do wytwarzania lakierów, klejów przemysłowych, opakowań giętkich oraz do wielu innych aplikacji. Przejęcie to ma na celu wzmocnić strategię Sun Chemical w obszarze dostaw realizowanych na rynek opakowań.

więcej »

Sprzedaż EPS

EFI sfinalizował sprzedaż firmy eProductivity Software (EPS), zajmującej się produkcją oprogramowania workflow i MIS dla branży druku i opakowań, podmiotowi powiązanemu z Symphony Technology Group (STG). W ten sposób firma stała się niezależną jednostką biznesową.

więcej »

Modernizacje w Skoghall i Oulu

Stora Enso inwestuje w zwiększenie produkcji kartonów w papierni Skoghall w Szwecji oraz uruchamia studium wykonalności związanej z modyfikacją drugiej linii produkcyjnej w Oulu w Finlandii i dostosowaniu jej do wytwarzania tektury opakowaniowej. Rozbudowa mocy produkcyjnych zakładów w Skoghall ma kosztować firmę 97 milionów euro.

 

więcej »

Zmiany personalne w Nazdar i Thrall Enterprises

Prezes Nazdar, Richard Bowles z dniem 1 stycznia 2022 połączył dotychczasową funkcję z rolą dyrektora generalnego firmy. Długoletnia praca Richarda Bowlesa w Nazdar, najpierw w charakterze wiceprezesa ds. marketingu, a później prezesa przekuła się na stabilny rozwój firmy, a także utrzymanie wiodącej pozycji na rynku, także w trakcie trwania pandemii covid.

więcej »

WLE zmienia nazwę na boon-tech

Znana do tej pory jako WLE polsko-szwedzka firma zmieniła z dniem 1 stycznia 2022 nazwę na boon-tech. Założony pierwotnie przez szwedzką grupę Wesberger boon-tech obsługuje klientów na całym świecie oferując wysokowydajne urządzenia dla przemysłu etykietowego.

więcej »

Podwyżki od lutego

Firma Epple Druckfarben podnosi ceny farb do druku offsetowego, powłok i chemikaliów. Podwyżka będzie obowiązywać od 1 lutego 2022 roku. Jak podkreśla producent, warunki panujące w łańcuchach dostaw surowców, opakowań i transportu stają się w ostatnich miesiącach coraz trudniejsze dla producentów farb drukarskich - podwyżki cen są w tej sytuacji nieunikniowe, aby firma mogła utrzymać stabilność finansową.

więcej »

Podwojone moce produkcyjne

Firma Marbach, będąca producentem wykrojników, form i narzędzi sztancujących, podwoiła swoje moce produkcyjne w zakładach w Tarnowskich Górach. Od 2009 roku dwa zakłady firmy: Marbach Budowa Form, zajmujący się produkcją narzędzi do termoformowania oraz Marbach Polska, zajmujący się produkcją wykrojników, zostały połączone pod jednym dachem.

więcej »

BillerudKorsnäs przejmuje Verso

Firma BillerudKorsnäs przejęła Verso, wiodącego producenta papierów powlekanych w Ameryce Północnej, za cenę około 825 milionów dolarów. Zakończenie transakcji nastąpi w drugim kwartale 2022 roku. Przejęcie Verso jest zgodne ze strategią firmy BillerudKorsnäs, która dąży do osiągnięcia rentownego wzrostu w branży opakowaniowej oraz ambicją ekspansji w Ameryce Północnej.

więcej »

Budowa parku HEI-TECH

Heidelberger Druckmaschinen sprzedał 80 000 powierzchni zakładów w Wiesloch-Walldorf firmie VGP Group. Rok temu producent sprzedał firmie VGP około 130 000 . Tereny należące do Heidelberga i VGP zostaną połączone w nowy park przemysłowy HEI-TECH, którego pierwsze działania budowlane mają zostać podjęte już w przyszłym roku.

więcej »

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty