Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Biznes

Nowy dyrektor biura PID

8 czerwca 2022 roku w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Druku. Podczas spotkania wyznaczono nowego dyrektora biura PID, którym został Marek Pakosz.

więcej »

Awans w firmie HP

Haim Levit został nowym wiceprezesem i dyrektorem generalnym działu HP Industrial Print. Na nowym stanowisku będzie zarządzał kilkoma międzynarodowymi jednostkami biznesowymi oraz kierował globalną strategią firmy HP w zakresie przemysłowego druku cyfrowego.

więcej »

Optymistyczne prognozy

Firma Heidelberger Druckmaschinen optymistycznie rozpoczęła nowy rok obrotowy 2022/23, odnotowując portfel zamówień o wartości około 900 mln euro na dzień 31 marca 2022 roku, najwyższy od dziesięciu lat. Firma spodziewa się dalszego wzrostu zysków, choć jak wszystkie inne firmy z branży, musi zmierzyć się z gwałtownymi wzrostami kosztów materiałów, energii, logistyki i personelu, co jak podkreśla, doprowadzi do wprowadzenia kolejnych korekt cenowych.

więcej »

Summa nabywa Valiani

Firma Summa przejmuje Valiani, aby wzmocnić swoją pozycję jako wiodącego producenta urządzeń do obróbki końcowej druku. Połączone firmy będą działać tak jak dotychczas i będą się wzajemnie uzupełniać, aby zaoferować klientom jeszcze szerszą gamę rozwiązań w zakresie cięcia.

więcej »

Fujifilm Unigraphica

Firma Fujifilm podpisała umowę dotyczącą przejęcia firmy Unigraphica. Firma Unigraphica od ponad 37 lat zajmuje się w Liechtensteinie integracją systemów, specjalizując się w dostarczaniu indywidualnych systemów druku inkjetowego. Po sfinalizowaniu transakcji, 1 lipca firma stanie się w całości własnością Fujifilm i będzie nosić nazwę Fujifilm Unigraphica.

więcej »

EFI przejmuje Inèdit

Firma EFI nabyła Inèdit Software, hiszpańskiego producenta procesorów RIP i związanego z nimi oprogramowania dla cyfrowego druku na tekstyliach. Przejęcie to pozwoli firmie przyspieszyć cyfrową transformację druku przemysłowego i zwiększyć możliwości firmy w zakresie produkcji opakowań, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Inèdit zostanie zintegrowany z ofertą EFI Reggiani.

więcej »

Powiększony wybór

Firma Grafmasz rozszerzyła swoją ofertę o urządzenia do oprawy spiralnej marki James Burn. Jak podkreśla, rozwiązania uzupełniają portfolio o zautomatyzowane systemy do perforacji oraz proste półautomatyczne urządzenia do zamykania w spiralę.

więcej »

Emmanuel Mougenot w Asahi

Asahi Photoproducts powołuje Emmanuela Mougenota na stanowisko dyrektora ds. sprzedaży międzynarodowej. Emmanuel Mougenot będzie zarządzał specjalistami ds. sprzedaży i dystrybutorami w krajach Beneluksu, Francji, Hiszpanii.

więcej »

Nowy dyrektor sprzedaży

Jarosław Krasnodębski został nowym dyrektorem sprzedaży materiałów eksploatacyjnych w firmie Heidelberg Polska. Decyzja ta związana jest z kontynuacją procesu transformacji i dalszego wzmacniania struktur sprzedaży Heidelberg Polska oraz całej grupy Heidelberg.

więcej »

Agfa podnosi ceny

Firma Agfa podnosi ceny płyt offsetowych na rynkach na całym świecie. Podwyżki będą obowiązywać od dnia 1 lipca 2022 roku. Jak podkreśla producent, wzrost cen pozwala zrekompensować znaczący wzrost kosztów surowców, logistyki, energii oraz materiałów opakowaniowych.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty