Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Biznes

Koenig & Bauer i GSSC. Rozwiązania dla bezpieczeństwa i uwierzytelniania

Koenig & Bauer i Graphic Security Systems Corporation (GSSC) połączyły siły w celu opracowania i dostarczenia klientom na całym świecie rozwiązań zapobiegających fałszerstwom.

więcej »

Zmiany w Manroland Sheetfed. Firma stawia na własne talenty

Niemiecki producent maszyn drukarskich Manroland Sheetfed ogłosił nominację Mirko Kerna na stanowisko nowego dyrektora generalnego. Zastąpi on Rafaela Peñuelę, który obecnie przewodniczy Grupie.

więcej »

Stowarzyszenie IHMA. Rozszerzenie możliwości członkostwa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Hologramów (IHMA) rozszerzyło kryteria członkostwa i dostosowało swój statut, aby odzwierciedlić szybko zmieniający się charakter sektora.

więcej »

Miraclon i BOBST. Wzmocnienie strategicznego partnerstwa

Miraclon i BOBST umocniły swoje strategiczne partnerstwo, w ramach którego firma Miraclon została partnerem w dziedzinie technologii płyt w nowym Centrum Kompetencji firmy BOBST w Atlancie. Oficjalnie otwarte w tym tygodniu centrum jest domem dla Flexcel NX System i Flexcel NX Ultra Processing Solution, mającym wspierać cel firmy BOBST, którym jest produkcja płyt maksymalizujących wydajność jej maszyn.

więcej »

Zmiany w Koenig & Bauer Durst. Benjamin Bösch dyrektorem

Benjamin Bösch został powołany na nowo utworzoną funkcję dyrektora sprzedaży w firmie Koenig & Bauer Durst, producenta systemów jednoprzebiegowych i systemów oprogramowania dla przemysłu tektury falistej i kartonów składanych.

więcej »

Ploter Sinajet 1007MT. Zakup w Mirage Studio

Grafmasz wdrożył ploter tnąco-bigujący Sinajet 1007 MT w warszawskiej drukarni Mirage Studio. Inwestycja w nowy sprzęt pozwoli firmie na wykonywanie części prac w sposób cyfrowy, bez konieczności stosowania wykrojników.

więcej »

Rozwój Druk24h. Jakość, szybkość i efektywność

Warszawska drukarnia Druk24h powiększyła swój park maszynowy o nową wysokowydajną maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. „Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” podsumował inwestycję Paweł Grot prezes zarządu Druk24h.

więcej »

Diamenty Forbesa 2024. Europapier Polska w TOP50

Już po raz szesnasty firma Dun & Bradstreet Poland we współpracy z redakcją „Forbes” opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce, które najszybciej zwiększyły swoją wartość w ciągu ostatnich 5 lat działalności.

więcej »

Metsä Board realizuje założenia. Strategiczne decyzje

Metsä Board podjęła decyzję o zaniechaniu inwestycji w fabrykę tektury falistej Kaskinen. Po zakończeniu prac inżynieryjnych, które trwały od września 2023 roku, Metsä Board zdecydowała się nie kontynuować działań.

więcej »

Gazetki sklepowe. Dwucyfrowe wzrosty nakładów

Z analizy blisko 14,5 tys. gazetek promocyjnych wynika, że w biegłym roku sieci handlowe wydały ich o 4,1 procent więcej niż w 2022 roku. Jednak trzy z ośmiu badanych formatów zaliczyły spadki. Autorzy raportu z platformy UCE Research i Grupy Blix uważają, że w obecnej sytuacji ekonomicznej w Polsce liczba gazetek promocyjnych nie tylko powinna utrzymać tendencję wzrostową, ale może nawet jeszcze o kilka procent powiększyć się rok do roku.

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty