Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

CrytalCleanConnect

Głównym zadaniem rozwiązania CrystalCleanConnect jest poprawa wydajności i skrócenie czasu produkcji płyt flekso.

© Esko, Asahi

Firma Esko we współpracy z Asahi zaprezentowała na tegorocznych targach virtual.drupa nowe rozwiązanie w postaci w pełni zautomatyzowanej linii do obróbki płyt fleksograficznych o nazwie CrystalClean Connect. Rozwiązanie pozwala na pełną automatyzację produkcji, od obrazowania i naświetlania po wykonanie płyt, zmniejszając liczbę procesów produkcyjnych z dwunastu do jednego, co oznacza skrócenie czasu pracy operatora z 36 minut do zaledwie 2,5 minuty.

„Dzięki CrystalCleanConnect połączyliśmy kluczowe technologie sprzętowe i programowe obu firm, zapewniając szereg przełomowych korzyści, od projektu po druk. Rozwiązanie zapewnia czystszą, bardziej przyjazną dla środowiska pracę, która upraszcza proces wytwarzania płyt fleksograficznych, poprawia bezpieczeństwo i druku” - dodaje Pascal Thomas, dyrektor działu Flexo Business w firmie Esko.

Według Pascala, CrystalCleanConnect oferuje firmom korzyści operacyjne i środowiskowe - dzięki usunięciu wielu etapów produkcji, czas pracy operatora został skrócony o 90 procent, co nie tylko eliminuje ryzyko błędu ludzkiego, ale także zapewnia natychmiastowy wzrost wydajności. Ponadto połączenie zwiększonej wydajności i jakości zapewnia średni wzrost wskaźnika OEE o 25 procent.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty