Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kodak po drugim kwartale

Pomimo panującego kryzysu, firma kontynuowała swoją długą historię pełną innowacji, wprowadzając na rynek nowe rozwiązania produktowe, w tym cyfrową maszynę inkjetową Kodak Prosper Ultra 520.

Firma Kodak zaprezentowała swoje wyniki finansowe za pierwszy i drugi kwartał 2020 roku. Jak podaje producent, dzięki natychmiastowej reakcji całego zespołu, firmie udało się uniknąć znacznych spadków w sprzedaży.

„Kodak rozpoczął pierwszy kwartał pozytywnie, a działania, które podjęliśmy w zeszłym roku w celu wzmocnienia ogólnego bilansu, pomagają nam obecnie radzić sobie ze spowolnieniem spowodowanym pandemią” - powiedział Jim Continenza, prezes firmy Kodak. „Pracownicy firmy Kodak sprostali sytuacji kryzysowej, nieprzerwanie obsługując naszych klientów i przekierowując zasoby na produkcję alkoholu izopropylowego do środków dezynfekujących oraz skupiając się na produkcji masek ochronnych przy użyciu naszej folii Estar.” – dodaje.

W pierwszym kwartale zakończonym 31 marca 2020 roku, przychody w firmie spadły o około 24 milionów dolarów w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, a firma zakończyła kwartał z przychodami w wysokości 209 milionów dolarów, w porównaniu z 233 milionami w grudniu 2019 roku.

Natomiast przychody za drugi kwartał zakończony 30 czerwca 2020 roku spadły o około 94 milionów dolarów w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, a firma zakończyła kwartał z przychodami w wysokości 180 milionów dolarów. To jednak nie zatrzymało firmy przed wprowadzeniem na rynek sześciu nowych produktów, w tym cyfrową maszynę drukującą Kodak Prosper Ultra 520. Swoją sytuację firma zawdzięcza także zwinnym działaniom biznesowym:

„Chociaż kryzys wpłynął na wielkość naszej sprzedaży w drugim kwartale, spodziewamy się poprawy zarówno wielkości sprzedaży, jak i kapitału obrotowego w kwartale trzecim. Ponadto po zakończeniu kwartału, spółce udało się znacznie zmniejszyć swoje zadłużenie, kiedy właściciele papierów zamiennych z terminem wykupu w listopadzie 2021 roku skorzystali z prawa do wymiany łącznej sumy 95 milionów dolarów wartości skryptów dłużnych w akcje firmy Kodak, zmniejszając kwotę pozostałą do spłaty 5 milionów.” - powiedział David Bullwinkle, dyrektor finansowy firmy Kodak.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty