Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Kodak po drugim kwartale

Pomimo panującego kryzysu, firma kontynuowała swoją długą historię pełną innowacji, wprowadzając na rynek nowe rozwiązania produktowe, w tym cyfrową maszynę inkjetową Kodak Prosper Ultra 520.

Firma Kodak zaprezentowała swoje wyniki finansowe za pierwszy i drugi kwartał 2020 roku. Jak podaje producent, dzięki natychmiastowej reakcji całego zespołu, firmie udało się uniknąć znacznych spadków w sprzedaży.

„Kodak rozpoczął pierwszy kwartał pozytywnie, a działania, które podjęliśmy w zeszłym roku w celu wzmocnienia ogólnego bilansu, pomagają nam obecnie radzić sobie ze spowolnieniem spowodowanym pandemią” - powiedział Jim Continenza, prezes firmy Kodak. „Pracownicy firmy Kodak sprostali sytuacji kryzysowej, nieprzerwanie obsługując naszych klientów i przekierowując zasoby na produkcję alkoholu izopropylowego do środków dezynfekujących oraz skupiając się na produkcji masek ochronnych przy użyciu naszej folii Estar.” – dodaje.

W pierwszym kwartale zakończonym 31 marca 2020 roku, przychody w firmie spadły o około 24 milionów dolarów w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, a firma zakończyła kwartał z przychodami w wysokości 209 milionów dolarów, w porównaniu z 233 milionami w grudniu 2019 roku.

Natomiast przychody za drugi kwartał zakończony 30 czerwca 2020 roku spadły o około 94 milionów dolarów w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, a firma zakończyła kwartał z przychodami w wysokości 180 milionów dolarów. To jednak nie zatrzymało firmy przed wprowadzeniem na rynek sześciu nowych produktów, w tym cyfrową maszynę drukującą Kodak Prosper Ultra 520. Swoją sytuację firma zawdzięcza także zwinnym działaniom biznesowym:

„Chociaż kryzys wpłynął na wielkość naszej sprzedaży w drugim kwartale, spodziewamy się poprawy zarówno wielkości sprzedaży, jak i kapitału obrotowego w kwartale trzecim. Ponadto po zakończeniu kwartału, spółce udało się znacznie zmniejszyć swoje zadłużenie, kiedy właściciele papierów zamiennych z terminem wykupu w listopadzie 2021 roku skorzystali z prawa do wymiany łącznej sumy 95 milionów dolarów wartości skryptów dłużnych w akcje firmy Kodak, zmniejszając kwotę pozostałą do spłaty 5 milionów.” - powiedział David Bullwinkle, dyrektor finansowy firmy Kodak.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty