Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Kodak po drugim kwartale

Pomimo panującego kryzysu, firma kontynuowała swoją długą historię pełną innowacji, wprowadzając na rynek nowe rozwiązania produktowe, w tym cyfrową maszynę inkjetową Kodak Prosper Ultra 520.

Firma Kodak zaprezentowała swoje wyniki finansowe za pierwszy i drugi kwartał 2020 roku. Jak podaje producent, dzięki natychmiastowej reakcji całego zespołu, firmie udało się uniknąć znacznych spadków w sprzedaży.

„Kodak rozpoczął pierwszy kwartał pozytywnie, a działania, które podjęliśmy w zeszłym roku w celu wzmocnienia ogólnego bilansu, pomagają nam obecnie radzić sobie ze spowolnieniem spowodowanym pandemią” - powiedział Jim Continenza, prezes firmy Kodak. „Pracownicy firmy Kodak sprostali sytuacji kryzysowej, nieprzerwanie obsługując naszych klientów i przekierowując zasoby na produkcję alkoholu izopropylowego do środków dezynfekujących oraz skupiając się na produkcji masek ochronnych przy użyciu naszej folii Estar.” – dodaje.

W pierwszym kwartale zakończonym 31 marca 2020 roku, przychody w firmie spadły o około 24 milionów dolarów w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, a firma zakończyła kwartał z przychodami w wysokości 209 milionów dolarów, w porównaniu z 233 milionami w grudniu 2019 roku.

Natomiast przychody za drugi kwartał zakończony 30 czerwca 2020 roku spadły o około 94 milionów dolarów w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, a firma zakończyła kwartał z przychodami w wysokości 180 milionów dolarów. To jednak nie zatrzymało firmy przed wprowadzeniem na rynek sześciu nowych produktów, w tym cyfrową maszynę drukującą Kodak Prosper Ultra 520. Swoją sytuację firma zawdzięcza także zwinnym działaniom biznesowym:

„Chociaż kryzys wpłynął na wielkość naszej sprzedaży w drugim kwartale, spodziewamy się poprawy zarówno wielkości sprzedaży, jak i kapitału obrotowego w kwartale trzecim. Ponadto po zakończeniu kwartału, spółce udało się znacznie zmniejszyć swoje zadłużenie, kiedy właściciele papierów zamiennych z terminem wykupu w listopadzie 2021 roku skorzystali z prawa do wymiany łącznej sumy 95 milionów dolarów wartości skryptów dłużnych w akcje firmy Kodak, zmniejszając kwotę pozostałą do spłaty 5 milionów.” - powiedział David Bullwinkle, dyrektor finansowy firmy Kodak.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty