Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Samed Darix Evo Light

Drukarnia Akapit z siedzibą w Lublinie zainwestowała w maszynę do montażu okładek Samed Darix Evo Light aby móc realizować więcej zleceń i oferować kompleksowe wykonanie oprawy twardej.

© Grafmasz

Drukarnia Akapit zainwestowała w maszynę do montażu okładek Samed Darix Evo Light, dostarczoną przez firmę Grafmasz. Jak podkreśla Grzegorz Kieloch, właściciel drukarni, zakup podyktowany był zwiększającą się ilością zamówień. Firma szukała rozwiązania, które pozwoliłoby jej na usamodzielnienie się i kompleksowe wykonanie oprawy twardej. Drukarnia świadczy swoje usługi dla wydawnictw, firm produkcyjnych, agencji reklamowych i banków, stale inwestując w nowe urządzenia i powiększając zakres oferowanych usług. Darix Evo Light to półautomatyczny stół do montażu okładki twardej o wydajności do 4 okładek na minutę. Cechuje go solidna budowa i jednocześnie kompaktowość, dzięki czemu nie wymaga dużej powierzchni do instalacji. Dzięki opatentowanemu systemowi wałków i szczotek umożliwia wykonanie okładki z okienkiem oraz okładki o nieregularnym kształcie. Regulowana prędkość obrotu wałków zespołu kaszerującego, jak również szczotek zawijających, pozwala na dobór odpowiednich ustawień pod każdy rodzaj pracy. Możliwość wyłączenia zespołu zawijającego i pozostawienie jednocześnie samego prasowania pozwala na wklejanie „luster”. Rozwiązanie przeznaczone jest do produkcji okładek jak również innych prac tj. kalendarzy, wzorników, segregatory i wiele innych. Co więcej, dzięki szybkim ustawieniom oraz prostej obsłudze personalizacja nie stanowi żadnego problemu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty