Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Szybko i elastycznie

Na zdjęciu od lewej: Michael Koch z firmy Heidelberg Deutschland, Eugen Kölling właściciel drukarni HP-Etikett, Andreas Hansen (szef produkcji) i Stefan Bollens (operator) z drukarni HP-Etikett przed jedną z dwóch maszyn Labelmaster.

© Gallus

Niemiecka drukarnia HP-Etikett zainwestowała w dwie nowe maszyny fleksograficzne Gallus Labelmaster z utwardzaniem LED-UV, aby zwiększyć możliwości produkcji wysokozdobionych etykiet samoprzylepnych.

Drukarnia została założona w 1972 roku i obsługuje głównie rynek spożywczy, przemysł chemiczny i logistyczny. Z parkiem maszynowym składającym się obecnie z dziewięciu maszyn, zarówno fleksograficznych jak i cyfrowych, drukarnia szybko i elastycznie realizuje zlecenia klientów - od prostych, ekonomicznych zamówień po skomplikowane, 8-kolorowe etykiety z tłoczeniem, laminacją i drukiem etykiet wielowarstwowych.

Pierwsza z dwóch maszyn Gallus Labelmaster to 8-kolorowe urządzenie, wyposażone w moduł tłoczenia folii na zimno oraz narzędzie do laminacji, oferujące idealne warunki do produkcji wysokiej klasy etykiet. Drugi Gallus Labelmaster posiada pięć zespołów drukujących, a także opcję drukowania etykiet wielowarstwowych (delam-relam). Dzięki urządzeniu przesuwającemu wstęgę, drukarnia może drukować i sztancować etykiety wielowarstwowe. Przy szerokości zadruku 440 mm obie linie wyposażone w system utwardzania farby LED UV firmy Gew, rotacyjny zespół sztancujący oraz przewijarkę MR Touch Quick.

Elastyczność, niezawodność i wysoka prędkość produkcji to główne cechy maszyn, które zadecydowały o instalacji tych w maszyn w drukarni. Gallus Labelmaster przekonuje również drobnymi szczegółami. Maszyna umożliwia wymianę komór farbowych w bardzo krótkim czasie - operator przygotowuje i czyści komorę farbową poza maszyną, dzięki czemu wymiana przebiega sprawnie w ciągu kilku minut.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty