Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Szybko i elastycznie

Na zdjęciu od lewej: Michael Koch z firmy Heidelberg Deutschland, Eugen Kölling właściciel drukarni HP-Etikett, Andreas Hansen (szef produkcji) i Stefan Bollens (operator) z drukarni HP-Etikett przed jedną z dwóch maszyn Labelmaster.

© Gallus

Niemiecka drukarnia HP-Etikett zainwestowała w dwie nowe maszyny fleksograficzne Gallus Labelmaster z utwardzaniem LED-UV, aby zwiększyć możliwości produkcji wysokozdobionych etykiet samoprzylepnych.

Drukarnia została założona w 1972 roku i obsługuje głównie rynek spożywczy, przemysł chemiczny i logistyczny. Z parkiem maszynowym składającym się obecnie z dziewięciu maszyn, zarówno fleksograficznych jak i cyfrowych, drukarnia szybko i elastycznie realizuje zlecenia klientów - od prostych, ekonomicznych zamówień po skomplikowane, 8-kolorowe etykiety z tłoczeniem, laminacją i drukiem etykiet wielowarstwowych.

Pierwsza z dwóch maszyn Gallus Labelmaster to 8-kolorowe urządzenie, wyposażone w moduł tłoczenia folii na zimno oraz narzędzie do laminacji, oferujące idealne warunki do produkcji wysokiej klasy etykiet. Drugi Gallus Labelmaster posiada pięć zespołów drukujących, a także opcję drukowania etykiet wielowarstwowych (delam-relam). Dzięki urządzeniu przesuwającemu wstęgę, drukarnia może drukować i sztancować etykiety wielowarstwowe. Przy szerokości zadruku 440 mm obie linie wyposażone w system utwardzania farby LED UV firmy Gew, rotacyjny zespół sztancujący oraz przewijarkę MR Touch Quick.

Elastyczność, niezawodność i wysoka prędkość produkcji to główne cechy maszyn, które zadecydowały o instalacji tych w maszyn w drukarni. Gallus Labelmaster przekonuje również drobnymi szczegółami. Maszyna umożliwia wymianę komór farbowych w bardzo krótkim czasie - operator przygotowuje i czyści komorę farbową poza maszyną, dzięki czemu wymiana przebiega sprawnie w ciągu kilku minut.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty