Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Opakowania i znacznie więcej

Na zdjęciu od lewej: Jakub Frąckiewicz, kierujący działem prepress w AMK Group i Jarosław Suchodolski, regionalny szef sprzedaży w firmie Agfa.

© Agfa

Drukarnia AMK Group zainwestowała w moduł Apogee Packaging Pack firmy Agfa, który ma pozwolić jej na rozszerzenie możliwości w zakresie produkcji wysoko przetworzonych opakowań. Rozwiązanie zostało dołączone do systemu CtP, składającego się m.in. z naświetlarki Avalon N8-20, sterowanej oprogramowaniem workflow Apogee Prepress Manage. Nowa inwestycja jest także częścią wdrażanego przez drukarnię projektu unijnego, dotyczącego produkcji opakowań zabezpieczonych. „Specjalistyczny moduł dedykowany opakowaniom postanowiliśmy wdrożyć przed realizacją projektu związanego z produkcją typu security printing. Dzięki temu, po uruchomieniu właśnie instalowanej, nowej maszyny offsetowej pracującej w technologii hybrydowej, oraz planowanemu na drugą połowę roku zakupowi nowej kaszerówki, będziemy do tego etapu naszej działalności bardzo dobrze przygotowani” - podkreśla Jakub Frąckiewicz, kierujący działem prepress w AMK Group. Nowy moduł rozszerza funkcjonalność systemu Apogee Prepress o opcje typowo opakowaniowe, a jako samodzielny produkt jest dostępny pod marką Amfortis, jaka pojawiła się w ofercie belgijskiego producenta w połowie 2020 roku. „Podobnie jak wcześniej systemu Apogee Prepress używaliśmy m.in. do zleceń opakowaniowych, tak obecnie funkcje dostępne w ramach Packaging Pack wykorzystujemy również do prac komercyjnych. Zwłaszcza tu, gdzie możemy zastosować funkcję TrueShape Nesting, czyli tzw. zagnieżdżania prac na jednym arkuszu w możliwie najbardziej optymalny sposób, z uwzględnieniem ich kształtu, bez konieczności posiadania pliku CAD wykrojnika. Tak stworzony układ linii pomocniczych (wskazujących cięcie czy bigowanie) może zostać następnie wyeksportowany w celu stworzenia fizycznego wykrojnika” - mówi Jakub Frąckiewicz. Packaging Pack bazuje na plikach CF2 lub DXF, zawierających projekt wykrojnika. Z kolei dedykowany interfejs Edytor Makiet pozwala tworzyć arkusz z uwzględnieniem obsługi zachodzenia spadów, numeracji gniazd, dodawania zbieraczy farb itd. Inną kluczową zaletą Packaging Pack jest możliwość pracy na plikach zamkniętych bez ingerowania w ich zawartość, co, jak podkreśla Jakub Frąckiewicz, zapewnia, że żaden parametr zadany przez zleceniodawcę nie ulegnie zmianie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty