Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Ceny papieru idą w górę

Podwyżki na rynku papieru są spowodowane rosnącymi cenami surowców i kosztami transportu.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper Polska wprowadza kolejną podwyżkę cen na swoje produkty. Jak podkreśla producent, decyzja ta została podjęta w związku z kolejnym wzrostem kosztów celulozy, a co za tym idzie, kosztów produkcji. Na rynku polskim podwyżka obejmie wszystkie papiery i zostanie przeprowadzona w dwóch etapach.

Kolejny wzrost cen zapowiedziała także firma Lecta. Podwyżka obejmie papiery CWF i UWF w arkuszach i zwojach i wyniesie od 8 do 10 procent. Według przedstawicieli firmy, wzrost cen jest niezbędny, aby zrównoważyć ciągły wzrost kosztów produkcji i transportu. Nowe ceny będą obowiązywać od 1 września 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty