Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Ceny papieru idą w górę

Podwyżki na rynku papieru są spowodowane rosnącymi cenami surowców i kosztami transportu.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper Polska wprowadza kolejną podwyżkę cen na swoje produkty. Jak podkreśla producent, decyzja ta została podjęta w związku z kolejnym wzrostem kosztów celulozy, a co za tym idzie, kosztów produkcji. Na rynku polskim podwyżka obejmie wszystkie papiery i zostanie przeprowadzona w dwóch etapach.

Kolejny wzrost cen zapowiedziała także firma Lecta. Podwyżka obejmie papiery CWF i UWF w arkuszach i zwojach i wyniesie od 8 do 10 procent. Według przedstawicieli firmy, wzrost cen jest niezbędny, aby zrównoważyć ciągły wzrost kosztów produkcji i transportu. Nowe ceny będą obowiązywać od 1 września 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty