Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Fogra zmienia termin

Sympozjum organizowane przez instytut badawczy Fogra odbędzie się w Monachium w dniach 6-7 lipca 2022 roku. Możliwe będzie również uczestnictwo online.

© Fogra

Instytut badawczy Fogra podjął decyzję o przesunięciu wydarzenia Colour Management Syposum (CMS), tj. sympozjum na temat zarządzania barwą. Ósma edycja wydarzenia zaplanowana pierwotnie na marzec 2022 roku odbędzie się w nowym terminie w dniach od 6 lipca do 7 lipca 2022 roku. Organizatorzy oferują również zdalne uczestnictwo w wydarzeniu poprzez transmisję na żywo. Głównymi tematami CMS2022 będzie skuteczna komunikacja i reprodukcja kolorów w nowoczesnym procesie produkcyjnym oraz perspektywy branży poligraficznej, m.in. w zakresie druku na tekstyliach. Wydarzenie gościć będzie znanych prelegentów, a podczas ich wystąpień nie zabraknie licznych paneli dyskusyjnych. Jak zwykle na wystawie będzie można zobaczyć liczne produkty i innowacje. „CMS przyciąga wielu uczestników z Europy, Ameryki i Azji. Naszym celem jest zorganizowanie udanej konferencji CMS, która polega na międzynarodowej wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów. Niejasny rozwój sytuacji związanej z COVID-19 nadal ogranicza możliwości podróżowania. Zasady i przepisy dotyczące pandemii bardzo dynamiczne i regulowane lokalnie, co dodatkowo utrudnia organizację takiego wydarzenia. W lipcu oczekujemy, że sytuacja w zakresie zakażeń zmniejszy się do stabilnie niskiego poziomu, podobnie jak w poprzednich latach” - dodajedr Andreas Kraushaar, organizator CMS

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty