Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Koenig & Bauer Digital & Webfed. Zmiany kierownicze

1 czerwca 2024 firma Koenig & Bauer Digital & Webfed ogłosiła zmiany personalne na szczeblu kierowniczym. Philipp Zimmermann zastąpi Christopha Müllera na stanowisku CEO i będzie odpowiedzialny za zarządzanie segmentem sprzedaży i produktów.

 

Od lewej: Philipp Zimmermann CEO Koenig & Bauer Digital & Webfed, Markus Dörr CFO Koenig & Bauer Digital & Webfed i Thomas Potzkai CTO Koenig & Bauer Digital & Webfed.
© Koenig & Bauer

U boku Philippa Zimmermanna stanie Markus Dörr, który przejmie odpowiedzialność za aspekty finansowe jako nowy CFO. Markus Dörr był wcześniej odpowiedzialny za finanse spółki zależnej Koenig & Bauer Industrial. Jako CTO, Thomas Potzkai będzie nadal odpowiedzialny za dział technologii i usług. Tymi zmianami Grupa konsekwentnie dostosowuje swoją strukturę zarządzania do wymogów rynkowych i wzmacnia niezależność poszczególnych działów firmy.
 

Reorganizacja struktur

W ramach programu "Spotlight" już na początku maja 2024 r. Koenig & Bauer ogłosił strategię reorganizacji "D&W 2.0", aby sprostać wysokim wymaganiom rynkowym w segmencie Digital & Webfed. Program koncentruje się na działaniach organizacyjnych, strukturalnych i operacyjnych w celu zabezpieczenia możliwości generowania zysków na rozwijających się rynkach opakowań giętkich, druku cyfrowego i tektury falistej. Dzięki "D&W 2.0", którym kieruje Andreas Pleßke, dyrektor generalny Koenig & Bauer, Grupa odzwierciedla również rozwój obecnego portfolio produktów segmentu Digital & Webfed na poziomie zarządzania. W ostatnich latach Koenig & Bauer skupił się na maszynach do druku atramentowego, fleksograficznych CI i do druku tektury falistej. Dzięki usystematyzowaniu i dalszym działaniom na rzecz rozwoju struktur zarządzania, Koenig & Bauer Digital & Webfed toruje drogę do przyszłej rentowności dzięki zdolności do autonomicznego działania na rynkach i sprawniejszego reagowania na konkretne zmiany. Działania te mają również na celu utorować drogę do zmian w zakresie kadrowych. Pełniąc funkcję członka zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller będzie w coraz większym stopniu koncentrował się na, budowanej od lat, sieci rozwoju technologii i partnerstw w dziedzinie druku cyfrowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty