Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Premiera nowej Rapidy 105

Nowa generacja maszyn Rapida 105 powstała w oparciu o serie Rapida 106 i Rapida 106 X i została wyposażona w innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniające wysoką jakość, automatyzację oraz wydajność.

© Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację offsetowych maszyn drukujących Rapida 105. Oficjalna premiera miała miejsce na targach China Print w Pekinie. Prezentacja najnowszych rozwiązań producenta odbyła się pod hasłem „Drukujemy twój świat” („We print your world”).

 

Prezentacja sześciokolorowej maszyny drukującej o maksymalnym formacie arkusza  720/740 × 1050 mm odbyła się w formie serii praktycznych pokazów na żywo, obejmując m.in. produkcję z tektury oraz papieru. Według producenta, prezentacje na żywo pozwoliły na zaprezentowanie różnych rodzajów zadań i ich zmiany, nie tylko w zakresie podłoża, ale także wyłączania i ponownego włączania poszczególnych zespołów drukujących. Dzięki temu odwiedzający targi mogli sprawdzić wydajność nowej Rapidy 105, zarówno w procesie druku, jak i podczas przygotowań do realizacji kolejnych zleceń.

 

Śladem poprzedników

Maszyna została zaprojektowana w oparciu o serie Rapida 106 i Rapida 106 X. Jak podkreśla producent, wyróżniają unowocześnione elementy automatyki, zwiększone prędkości druku oraz szereg typowych dla Rapidy rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak wiele możliwości ustawień wstępnych, uniwersalne systemy chwytaków z jednym ustawieniem dla wszystkich podłoży, przyjazne dla środowiska systemy mycia CleanTronic, system suszenia VariDry oraz systemy pomiarowe i kontrolne. Kolejnym elementem, który został poddany optymalizacji, jest system prowadzenia arkuszy, co jest szczególnie widoczne w przypadku pracy stołu podającego z pojedynczą centralną taśmą ssącą.

Dzięki wysokiej elastyczności drukowanych podłoży - 0,06 - 0,7 mm w standardzie lub do 1,2 mm z opcjonalnym zestawem do obsługi tektury lub podłoży falistych - i niemal nieograniczonemu zakresowi opcji konfiguracji z maksymalnie ośmioma zespołami drukującymi, a także zespołami umożliwiającymi wydajną produkcję 4/4, urządzeniami do powlekania w linii, zespołami foliującymi na zimno, podajnikami z roli na arkusz i wieloma opcjami logistycznymi, Rapida 105 jest przeznaczona do produkcji w drukarniach akcydensowych, opakowaniowych i etykietowych. Wysoką jakość druku zapewnia zestaw systemów do pomiaru i kontroli rejestru i koloru, jak również monitorowanie produkcji za pomocą rozwiązań QualiTronic PrintCheck.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty