Premiera nowej Rapidy 105

Nowa generacja maszyn Rapida 105 powstała w oparciu o serie Rapida 106 i Rapida 106 X i została wyposażona w innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniające wysoką jakość, automatyzację oraz wydajność.

© Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację offsetowych maszyn drukujących Rapida 105. Oficjalna premiera miała miejsce na targach China Print w Pekinie. Prezentacja najnowszych rozwiązań producenta odbyła się pod hasłem „Drukujemy twój świat” („We print your world”).

 

Prezentacja sześciokolorowej maszyny drukującej o maksymalnym formacie arkusza  720/740 × 1050 mm odbyła się w formie serii praktycznych pokazów na żywo, obejmując m.in. produkcję z tektury oraz papieru. Według producenta, prezentacje na żywo pozwoliły na zaprezentowanie różnych rodzajów zadań i ich zmiany, nie tylko w zakresie podłoża, ale także wyłączania i ponownego włączania poszczególnych zespołów drukujących. Dzięki temu odwiedzający targi mogli sprawdzić wydajność nowej Rapidy 105, zarówno w procesie druku, jak i podczas przygotowań do realizacji kolejnych zleceń.

 

Śladem poprzedników

Maszyna została zaprojektowana w oparciu o serie Rapida 106 i Rapida 106 X. Jak podkreśla producent, wyróżniają unowocześnione elementy automatyki, zwiększone prędkości druku oraz szereg typowych dla Rapidy rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak wiele możliwości ustawień wstępnych, uniwersalne systemy chwytaków z jednym ustawieniem dla wszystkich podłoży, przyjazne dla środowiska systemy mycia CleanTronic, system suszenia VariDry oraz systemy pomiarowe i kontrolne. Kolejnym elementem, który został poddany optymalizacji, jest system prowadzenia arkuszy, co jest szczególnie widoczne w przypadku pracy stołu podającego z pojedynczą centralną taśmą ssącą.

Dzięki wysokiej elastyczności drukowanych podłoży - 0,06 - 0,7 mm w standardzie lub do 1,2 mm z opcjonalnym zestawem do obsługi tektury lub podłoży falistych - i niemal nieograniczonemu zakresowi opcji konfiguracji z maksymalnie ośmioma zespołami drukującymi, a także zespołami umożliwiającymi wydajną produkcję 4/4, urządzeniami do powlekania w linii, zespołami foliującymi na zimno, podajnikami z roli na arkusz i wieloma opcjami logistycznymi, Rapida 105 jest przeznaczona do produkcji w drukarniach akcydensowych, opakowaniowych i etykietowych. Wysoką jakość druku zapewnia zestaw systemów do pomiaru i kontroli rejestru i koloru, jak również monitorowanie produkcji za pomocą rozwiązań QualiTronic PrintCheck.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty