Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Wydarzenie poligraficzne w Poznaniu. Art of Color

© Art of Color

28 listopada 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja konferencji Art of Color. Konferencji towarzyszyła Gala Złotego Gryfa, którego celem jest wyłonienie najlepszych produktów poligraficznych.

Współorganizatorami tegorocznej konferencji Art of Color byli Polska Izba Druku oraz Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Podczas wydarzenia odbyło się szereg prelekcji i prezentacji prowadzonych przez ekspertów z branży poligraficznej.
Podczas prelekcji „O misji gospodarczej w Chinach” Krzysztof Pindral prezes Heidelberg Polska, Jacek Kuśmierczyk kanclerz Polskiej Izby Druku oraz Alicja Jarząbek i Aleksander Kuśmierczyk przedstawili relację z wyjazdu biznesowego do Chin. Uczestnicy wyjazdu podkreślili jak ważny dla wymiany gospodarczej między Polską i Chinami był to pobyt i jak owocne mogą być zdobyte w tym czasie doświadczenia w zakresie współpracy z chińskimi kontrahentami. Krzysztof Pindral przedstawił również chiński oddział firmy Heidelberg podkreślając jego duże znaczenie na międzynarodowej arenie branży poligraficznej.
Wśród prelegentów konferencji znaleźli się również Marcin Kołatko z firmy Reprograf-Grafikus, oraz Michal Obdrzałek z firmy Komori, którzy zaprezentowali temat „Reprograf-Grafikus & Komori – Innowacyjność i efektywność w procesie produkcji”. Robert Kuczera z firmy Huber Group w swoim wystąpieniu odpowiedział na pytanie „Co nowego w farbach?”, Jacek Kobyliński z firmy Müller Martini przybliżył temat „Finishing 4.0 – Smart Factory Inteligentna fabryka”, Michel Vanhems reprezentujący Sun Chemical zgłębił temat „The Future of Packaging Reflecting the Green Deal” a Duncan MacOwan reprezentujący targi Fespa przemówił w temacie „Rola samorządu gospodarczego branży poligraficznej w skali światowej”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty