Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Pora na cyfryzację

Kluczowym czynnikiem decydującym o wejściu drukarni do świata cyfrowego była wysoka jakość i przystępna cena maszyny.

© Xeikon

Niemiecka drukarnia etykiet Labelwerk zainstalowała cyfrową maszynę drukującą Xeikon 3030 REX, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na krótkie serie produktów wysokiej jakości. Maszyna została zainstalowana na początku kwietnia 2021 roku i jest pierwszym tego typu urządzeniem w Niemczech. Portfolio Xeikon REX obejmuje gamę regenerowanych maszyn Xeikon, stanowiących atrakcyjną i przystępną cenowo opcję dla drukarni i dostawców usług poligraficznych, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność o aplikacje cyfrowe.

 

Labelwerk zajmuje się produkcją etykiet samoprzylepnych dla przemysłu farmaceutycznego. Do grona klientów firmy należą również producenci z branży motoryzacyjnej i przedsiębiorstwa produkcyjne z całych Niemiec, jak również z innych krajów europejskich. Przed zakupem cyfrowego systemu druku Xeikon 3030 REX portfolio produkcyjne firmy Labelwerk składało się z pięciu maszyn offsetowych przeznaczonych głównie do druku książek, dwóch maszyn heatsetowych do druku zwojowego oraz nieco przestarzałej monochromatycznej laserowej maszyny do druku kodów kreskowych, która wystarczała do zaspokojenia potrzeb klientów. Jak wyjaśnia dyrektor zarządzający firmy, Jens Hermann, czasy się zmieniły: „Przez wiele lat producenci etykiet dla produktów farmaceutycznych koncentrowali się głównie na dokładnym odwzorowaniu informacji medycznych. Obecnie etykiety te stały się „kolorowe”, co oznacza, że zawierają specjalne efekty kolorystyczne i treści graficzne. Jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na krótsze serie z często zmieniającymi się grafikami i różnymi wersjami językowymi”. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, przedstawiciele drukarni podjęli decyzję o zakupie maszyny Xeikon 3030 REX.

 

Remanufactured, Ecological, Xeikon

Według Jensa Hermanna, produkcja etykiet o powierzchni do około 400 metrów kwadratowych na nowej maszynie Xeikon 3030 REX może być realizowana bardziej opłacalnie niż na offsetowej maszynie do druku książek, ponieważ w tym przypadku drukarnia nie ponosi kosztów związanych z tradycyjnymi procesami przygotowania do druku - zamówienie jest po prostu wysyłane do maszyny za naciśnięciem przycisku. Kolejną zaletą, według Hermanna, jest ostrość i wysoka rozdzielczość drobnego czarnego tekstu na przezroczystej folii.

Xeikon 3030 REX to pełnokolorowa cyfrowa maszyna drukująca z kryjącym białym atramentem o rozdzielczości 1200 dpi. Cyfrowy front-end Xeikon X-800 umożliwia integracje z istniejącym systemem MIS, co z kolei pozwala na w pełni zautomatyzowany proces przygotowywania zamówień i bezproblemową obsługę nawet złożonych projektów ze zmiennymi danymi. REX to skrót od Remanufactured, Ecological oraz nazwy firmy Xeikon.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty