Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Działania Lecty na rzecz środowiska. Raport Zrównoważonego Rozwoju

© Photogenica

Firma Lecta opublikowała swój pierwszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Zawiera on zarówno sprawozdanie z poczynionych dotąd postępów, jak i ambitne cele strategii ESG na 2030 rok.

 

W 2022 roku Lecta sformalizowała kompletną strategię ESG jako kluczowy filar swojej długofalowej działalności korporacyjnej, a w pierwszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2022 określiła najważniejsze aspekty i ambitne cele poprawy do roku 2030. Zdefiniowano kluczowe wskaźniki efektywności (KPI), aby mierzyć ciągłe postępy w realizacji tego zobowiązania.

 

Zebrać, co zasiane

Mając na względzie Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, Lecta potwierdza swoje wsparcie dla 11 z nich, które określone są jako najbardziej istotne i dotyczące grupy. Kierując się ochroną środowiska jako podstawową zasadą, Lecta koncentruje swoje wysiłki na tym obszarze i wprowadza praktyki i inwestycje mające na celu zmniejszenie zużycia wody, zagwarantowanie i zwiększenie zakupu certyfikowanego drewna i masy celulozowej oraz dalszą poprawę efektywności energetycznej. Raport zawiera również informacje na temat obliczania śladu węglowego firmy i jej produktów oraz ambitnego celu redukcji emisji CO2 zgodnie z planem dekarbonizacji firmy. Oparto go na metodologii SBTi (Science Based Targets Initiative), która jest światowym standardem przejścia na gospodarkę niskoemisyjną. Mottem Raportu Zrównoważonego Rozwoju Lecty jest ,,We reap what we sow” (ang. zbieramy to, co zasiejemy).

 

Opakowania w raporcie Lecty

W swoim raporcie Lecta poświęciła specjalne miejsce opakowaniom. Zaznaczyła, że z powodu swojej wrażliwości na wilgoć, światło i temperaturę, kartony służące do pakowania w firmie były dotąd pokrywane kurczliwymi foliami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Od 2022 roku, aby zagwarantować bezpieczne przechowywanie swoich produktów samoprzylepnych, grupa zaczęła wykorzystywać swój innowacyjny papier do pakowania nie zawierający polietylenów. W pełni nadaje się on do recyklingu i poprzez to minimalizuje wpływ środowiskowy oraz redukuje koszty związane z koniecznością utylizacji odpadów. Lecta planuje kontynuować trwające projekty aby dalej zmniejszyć wykorzystanie folii z tworzyw sztucznych oraz modyfikować pakowanie w procesie produkcji umożliwiając wykorzystanie większej ilości elementów pochodzących z recyklingu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty