Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Xeikon pokaże technologię Sirius. Produkcja książek wysokiej klasy

© Xeikon

W ciągu ostatnich dwóch dekad technologia cyfrowa na nowo zdefiniowała rynek druku książek dzięki rozwiązaniom, które pozwalają na opłacalną produkcję krótkich i średnich nakładów na żądanie. Rozwiązanie Sirius od Xeikon wyznacza drogę w produkcji wysokiej klasy książek w technologii cyfrowej dzięki wyjątkowej jakości i elastyczności formatu.

 

Wraz z wprowadzeniem technologii suchego tonera Sirius w 2020 roku, zastosowanej w pełnokolorowych, dwustronnych maszynach drukujących z podajnikiem rolowym Xeikon SX30000 i Xeikon SX20000, drukarnie na całym świecie czerpią korzyści z tego przełomowego rozwiązania. Podczas Hunkeler Innovationdays firma Xeikon po raz pierwszy zaprezentuje publicznie możliwości rozwiązania Sirius pokazując proces produkcyjny maszyny drukującej Xeikon SX30000.

Xeikon SX30000

Najbardziej produktywny z rodziny Sirius, flagowy model Xeikon SX30000 może dostarczyć do 2545 wydrukowanych w pełnym kolorze arkuszy B2 na godzinę (404 strony A4 na minutę) przy niższych kosztach konfiguracji niż konwencjonalne technologie. Obsługując najszerszą gamę podłoży w tej kategorii, maszyna drukuje na papierach niepowlekanych, jedwabistych, błyszczących lub matowych papierach powlekanych cyfrowo oraz standardowych papierach offsetowych o gramaturze do 350 g/m2. Model model Xeikon SX30000 znajduje zastosowanie w druku książek (w tym okładek, obwolut i fotoksiążek), ale także w druku poczty bezpośredniej, dokumentów zabezpieczonych i ogólnym druku komercyjnym. Oprócz możliwości drukowania w trybie dwustronnym o bardzo dużym pokryciu i rozdzielczości 1200 dpi docenić należy również trwałość powstających w procesie materiałów. Suchy toner jest produkowany w zakładzie zasilanym w 100% zieloną energią, nie emituje lotnych związków organicznych, zużycie energii jest niskie, a powstałe wydruki można utylizować w standardowych strumieniach recyklingowych.

Bogata oferta wystawowa
Odwiedzający stoisko Xeikon podczas Hunkeler Innovationdays będą również mogli zapoznać się z drukującą maszyną rolową Xeikon SX20000, która jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem umożliwiającym wdrożenie technologii Sirius do produkcji poligraficznej. Za pomocą ekranu dotykowego goście będą mieli także sposobność wizyty w wirtualnym salonie wystawowym Xeikon na Printing Expo Online. Inne prezentowane podczas wydarzenia aplikacje dotyczyć będą rozwiązań dla komunikacji marketingowej, punktów sprzedaży, druku specjalistycznego i dekoracji wnętrz.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty