Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Nowy początek

Całkowite przejęcie LSC Communications ma zakończyć się jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

Firma Atlas Holdings przejęła amerykańską sieć drukarni LSC Communications, która wcześniej ogłosiła upadłość. Sprzedaż obejmie wszystkie segmenty biznesu, tj. druk czasopism, katalogów i książek, dział logistyczny, produkcję produktów biurowych oraz dział produkcji poligraficznej i dystrybucji. Łączna wartość obrotów firmy wynosi 3,3 miliardy dolarów. Wszystkie procesy dotyczące sprzedaży zakończą się w czwartym kwartale tego roku.

Firma Atlas Holdings działa w branży poligraficznej, opakowaniowej i papierniczej od wielu lat. Ona i jej spółki zależne są właścicielami 21 firm o łącznych przychodach 6 miliardów dolarów. Holding w sektorze poligraficznym i papierniczym obejmuje producentów produktów z papieru i celulozy, opakowań, etykiet oraz papierów wydawniczych. Teraz firma będzie zarządzać również drukarnią LSC Communications.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty