Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Fujifilm inwestuje w nową fabrykę

Budując nową fabrykę dyspersji w Stanach Zjednoczonych, firma zapewni ciągłość produkcji najwyższej jakości wyrobów i wzmocni globalne zdolności produkcyjne, aby zaspokoić przyszłe potrzeby rosnącego rynku przemysłowego druku inkjetowego.

© Fujifilm

Firma Fujifilm Imaging Colorants, spółka zależna Fujifilm, wybuduje nowy zakład produkcyjny dyspersji pigmentowych, tj. barwników do atramentów pigmentowych na bazie wody, przeznaczonych do druku inkjetowego. Budowa rozpocznie się w kwietniu 2021 roku, a jej zakończenie zaplanowano na 2022 rok. Inwestycja związana z budową wyniesie około 19 milionów dolarów.

Jak podkreśla producent, technologia druku inkjetowego jest w stanie zapewnić szybki, wszechstronny druk zmiennych danych w małych i dużych nakładach. Poza drukiem komercyjnym i wydawniczym, zastosowania druku inkjetowego obejmują także takie dziedziny przemysłowe, jak druk opakowań. W szczególności istnieje rosnąca potrzeba wykorzystania wodnych atramentów pigmentowych do druku inkjetowego, które mają niski wpływ na środowisko oraz potencjał do spełnienia wymogów bezpieczeństwa opakowań żywności. Obecnie zakład FFIC w Stanach Zjednoczonych wytwarza atramenty wodne do druku inkjetowego. Dodając nowy zakład produkujący dyspersje pigmentowe (główny barwnik w wodnych atramentach pigmentowych do druku inkjetowego), będzie w stanie wytwarzać spójne, pełnowartościowe wodne atramenty pigmentowe do druku inkjetowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty