Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zmiana dyrektorów

Jan Franz Allerkamp został dyrektorem jednostki biznesowej Paper & Board, a jego miejsce na stanowisku dyrektora Actega Metal Print przejął Stephan Plenz.

© Photogenica

Firma Actega, należący do grupy Altana producent powłok, farb, klejów i innych dodatków dla przemysłu poligraficznego, powołała nowych dyrektorów poszczególnych jednostek biznesowych. Jan Franz Allerkamp, będący dotychczas dyrektorem działu Actega Metal Print, będzie pełnił obowiązki dyrektora jednostki biznesowej Paper & Board. Tym samym zastąpił on na tym stanowisku Andreasa Grippa, który został trzecim dyrektorem generalnym firmy Eckart, oddziału grupy Altana zajmującym się produkcją pigmentów. Stanowisko dyrektora w Actega Metal Print tymczasowo przejmie Stephan Plenz, który przez ostatnie 30 lat pracował w firmie Heidelberg, gdzie był odpowiedzialny za druk arkuszowy i cyfrowy, etykiety, oraz dział post-press.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty