Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Oprawa zeszytowa z Duplo

Jak podkreśla dyrektor drukarni, Maciej Szymański, w zakresie oprawy zeszytowej nowa inwestycja okazała się niezwykle innowacyjna, elastyczna i wysokowydajna.

Cyfrowa drukarnia OSDW Azymut jako pierwszy użytkownik zakupiła linię do oprawy zeszytowej iSaddle Pro z firmy Duplo z cyfrowym podajnikiem DSF-6000. Nowe rozwiązanie ma pozwolić drukarni rozwinąć swoje możliwości w zakresie oprawy zeszytowej prac wykonywanych w technologii cyfrowej, popularnej wśród wydawców książkowych.

Obecnie firma wykonuje kilkanaście tysięcy zeszytów miesięcznie. Maszyna ma zapewnić większy potencjał, który według drukarni stanowić będzie 25 procent całej produkcji drukarni.

Nowa linia produkcyjna realizuje oprawę zeszytową na siodle z bigowaniem w linii

i zapewnia prędkość podawania do 600 arkuszy na minutę o gramaturze od 64 do 300 g/m². Całość dopełnił podajnik cyfrowy, który umożliwił automatyzację procesu produkcji poprzez zbieranie arkuszy oraz wkładkowanie insertów w trybie inline, a także pozwolił na zastosowanie różnego rodzaju zszywek oraz trimmera bocznego i frontowego, co umożliwia przygotowanie produktu końcowego do dystrybucji.

Inwestycja jest częścią planu inwestycyjnego drukarni, który oprócz linii do oprawy zeszytowej obejmuje nową zwojową maszynę cyfrową, linię do produkcji bloków książkowych oraz rozwiązania w zakresie oprawy klejonej. Dzięki temu firma może zaproponować swoim klientom szersze spektrum możliwości technologicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty