Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Oprawa zeszytowa z Duplo

Jak podkreśla dyrektor drukarni, Maciej Szymański, w zakresie oprawy zeszytowej nowa inwestycja okazała się niezwykle innowacyjna, elastyczna i wysokowydajna.

Cyfrowa drukarnia OSDW Azymut jako pierwszy użytkownik zakupiła linię do oprawy zeszytowej iSaddle Pro z firmy Duplo z cyfrowym podajnikiem DSF-6000. Nowe rozwiązanie ma pozwolić drukarni rozwinąć swoje możliwości w zakresie oprawy zeszytowej prac wykonywanych w technologii cyfrowej, popularnej wśród wydawców książkowych.

Obecnie firma wykonuje kilkanaście tysięcy zeszytów miesięcznie. Maszyna ma zapewnić większy potencjał, który według drukarni stanowić będzie 25 procent całej produkcji drukarni.

Nowa linia produkcyjna realizuje oprawę zeszytową na siodle z bigowaniem w linii

i zapewnia prędkość podawania do 600 arkuszy na minutę o gramaturze od 64 do 300 g/m². Całość dopełnił podajnik cyfrowy, który umożliwił automatyzację procesu produkcji poprzez zbieranie arkuszy oraz wkładkowanie insertów w trybie inline, a także pozwolił na zastosowanie różnego rodzaju zszywek oraz trimmera bocznego i frontowego, co umożliwia przygotowanie produktu końcowego do dystrybucji.

Inwestycja jest częścią planu inwestycyjnego drukarni, który oprócz linii do oprawy zeszytowej obejmuje nową zwojową maszynę cyfrową, linię do produkcji bloków książkowych oraz rozwiązania w zakresie oprawy klejonej. Dzięki temu firma może zaproponować swoim klientom szersze spektrum możliwości technologicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty