Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Oprawa zeszytowa z Duplo

Jak podkreśla dyrektor drukarni, Maciej Szymański, w zakresie oprawy zeszytowej nowa inwestycja okazała się niezwykle innowacyjna, elastyczna i wysokowydajna.

Cyfrowa drukarnia OSDW Azymut jako pierwszy użytkownik zakupiła linię do oprawy zeszytowej iSaddle Pro z firmy Duplo z cyfrowym podajnikiem DSF-6000. Nowe rozwiązanie ma pozwolić drukarni rozwinąć swoje możliwości w zakresie oprawy zeszytowej prac wykonywanych w technologii cyfrowej, popularnej wśród wydawców książkowych.

Obecnie firma wykonuje kilkanaście tysięcy zeszytów miesięcznie. Maszyna ma zapewnić większy potencjał, który według drukarni stanowić będzie 25 procent całej produkcji drukarni.

Nowa linia produkcyjna realizuje oprawę zeszytową na siodle z bigowaniem w linii

i zapewnia prędkość podawania do 600 arkuszy na minutę o gramaturze od 64 do 300 g/m². Całość dopełnił podajnik cyfrowy, który umożliwił automatyzację procesu produkcji poprzez zbieranie arkuszy oraz wkładkowanie insertów w trybie inline, a także pozwolił na zastosowanie różnego rodzaju zszywek oraz trimmera bocznego i frontowego, co umożliwia przygotowanie produktu końcowego do dystrybucji.

Inwestycja jest częścią planu inwestycyjnego drukarni, który oprócz linii do oprawy zeszytowej obejmuje nową zwojową maszynę cyfrową, linię do produkcji bloków książkowych oraz rozwiązania w zakresie oprawy klejonej. Dzięki temu firma może zaproponować swoim klientom szersze spektrum możliwości technologicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty