Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Oprawa zeszytowa z Duplo

Jak podkreśla dyrektor drukarni, Maciej Szymański, w zakresie oprawy zeszytowej nowa inwestycja okazała się niezwykle innowacyjna, elastyczna i wysokowydajna.

Cyfrowa drukarnia OSDW Azymut jako pierwszy użytkownik zakupiła linię do oprawy zeszytowej iSaddle Pro z firmy Duplo z cyfrowym podajnikiem DSF-6000. Nowe rozwiązanie ma pozwolić drukarni rozwinąć swoje możliwości w zakresie oprawy zeszytowej prac wykonywanych w technologii cyfrowej, popularnej wśród wydawców książkowych.

Obecnie firma wykonuje kilkanaście tysięcy zeszytów miesięcznie. Maszyna ma zapewnić większy potencjał, który według drukarni stanowić będzie 25 procent całej produkcji drukarni.

Nowa linia produkcyjna realizuje oprawę zeszytową na siodle z bigowaniem w linii

i zapewnia prędkość podawania do 600 arkuszy na minutę o gramaturze od 64 do 300 g/m². Całość dopełnił podajnik cyfrowy, który umożliwił automatyzację procesu produkcji poprzez zbieranie arkuszy oraz wkładkowanie insertów w trybie inline, a także pozwolił na zastosowanie różnego rodzaju zszywek oraz trimmera bocznego i frontowego, co umożliwia przygotowanie produktu końcowego do dystrybucji.

Inwestycja jest częścią planu inwestycyjnego drukarni, który oprócz linii do oprawy zeszytowej obejmuje nową zwojową maszynę cyfrową, linię do produkcji bloków książkowych oraz rozwiązania w zakresie oprawy klejonej. Dzięki temu firma może zaproponować swoim klientom szersze spektrum możliwości technologicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty