Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

PlateRite Ultima 40000N

Modele PlateRite Ultima 40000N zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych płyt zawierających 40 stron formatu A4.

© Screen Graphic Solutions

Firma Screen Graphic Solutions zakończyła prace rozwojowe nad serią termicznych systemów CtP - PlateRite Ultima 40000N. Modele o wysokiej wydajności zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych płyt zawierających 40 stron formatu A4. Dzięki najnowocześniejszym głowicom GLVTM, zapewniają one wyjątkową wydajność do 35 płyt na godzinę. Premiera rozwiązań zaplanowana jest na lipiec tego roku.

 

Producenci i drukarnie coraz częściej szukają wielkoformatowych systemów CtP (VLF), które oprócz wysokiej jakości naświetlania oferują zwiększoną wydajność, umożliwiając jednocześnie obsługę większej liczby zleceń, a także usprawnienie procesu produkcji i zmniejszenie obciążenia operatora. W odpowiedzi na te potrzeby firma opracowała serię PlateRite Ultima 40000N. Jak podkreśla producent, oba systemy bazują na wyjątkowej wydajności i wszechstronności systemów PlateRite Ultima 36000 i 40000. Modele PlateRite Ultima 40000N wyposażone są w najnowsze głowice naświetlające GLV, które w połączeniu z technologiami mocowania oraz  mechanizmem automatycznego wyważania zapewniają stabilność, szybkość ekspozycji oraz wysoką jakość. Seria obejmuje obecnie modele ZS i ZT, dzięki czemu drukarnie mogą dobrać odpowiedni typ do wielkości produkcji.

 

 

Modele ZS i ZT

Wersja ZS została wyposażona w pojedynczą głowicę z diodami laserowymi i pozwala na uzyskanie wydajności 24 płyt na godzinę, natomiast ZT posiada dwie takie głowice, co pozwala na uzyskanie wydajności do 35 płyt na godzinę. Oba systemy w stanie obsługiwać pojedyncze płyty standardowe i bezprocesowe o rozmiarach do 2280 x 1600 mm i mogą b załadowane dwoma płytami o wymiarach do 1060 x 1600 mm. Ponieważ płyty bezprocesowe nie wymagają stosowania chemikaliów normalnie używanych w procesorach po procesie naświetlania, stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę, a także pomagają zmniejszyć zużycie energii. ZS i ZT również kompatybilne z wielokasetowym autoloaderem MA-L40000N firmy Screen, oferującym automatyczne podawanie do 300 płyt z każdej kasety oraz autoloaderem SA-L40000N SKID, który umożliwia bezpośrednią obsługę łącznie 600 płyt załadowanych na paletę. W zależności od potrzeb do każdego systemu CtP można podłączyć jeden lub dwa autoloadery. Oprócz oszczędności pracy i poprawy stabilności operacyjnej, autoloadery pozwalają zredukować uszkodzenia i błędy, które są zazwyczaj źródłem problemów podczas obsługi dużych rozmiarów płyt dla systemów VLF CtP. Dalsze wsparcie w zakresie zwiększonej niezawodności operacyjnej zapewnia usługa Trust Network Service firmy Screen, która umożliwia zdalną konserwację i monitorowanie modeli PlateRite Ultima 40000N.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty