Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

PlateRite Ultima 40000N

Modele PlateRite Ultima 40000N zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych płyt zawierających 40 stron formatu A4.

© Screen Graphic Solutions

Firma Screen Graphic Solutions zakończyła prace rozwojowe nad serią termicznych systemów CtP - PlateRite Ultima 40000N. Modele o wysokiej wydajności zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych płyt zawierających 40 stron formatu A4. Dzięki najnowocześniejszym głowicom GLVTM, zapewniają one wyjątkową wydajność do 35 płyt na godzinę. Premiera rozwiązań zaplanowana jest na lipiec tego roku.

 

Producenci i drukarnie coraz częściej szukają wielkoformatowych systemów CtP (VLF), które oprócz wysokiej jakości naświetlania oferują zwiększoną wydajność, umożliwiając jednocześnie obsługę większej liczby zleceń, a także usprawnienie procesu produkcji i zmniejszenie obciążenia operatora. W odpowiedzi na te potrzeby firma opracowała serię PlateRite Ultima 40000N. Jak podkreśla producent, oba systemy bazują na wyjątkowej wydajności i wszechstronności systemów PlateRite Ultima 36000 i 40000. Modele PlateRite Ultima 40000N wyposażone są w najnowsze głowice naświetlające GLV, które w połączeniu z technologiami mocowania oraz  mechanizmem automatycznego wyważania zapewniają stabilność, szybkość ekspozycji oraz wysoką jakość. Seria obejmuje obecnie modele ZS i ZT, dzięki czemu drukarnie mogą dobrać odpowiedni typ do wielkości produkcji.

 

 

Modele ZS i ZT

Wersja ZS została wyposażona w pojedynczą głowicę z diodami laserowymi i pozwala na uzyskanie wydajności 24 płyt na godzinę, natomiast ZT posiada dwie takie głowice, co pozwala na uzyskanie wydajności do 35 płyt na godzinę. Oba systemy w stanie obsługiwać pojedyncze płyty standardowe i bezprocesowe o rozmiarach do 2280 x 1600 mm i mogą b załadowane dwoma płytami o wymiarach do 1060 x 1600 mm. Ponieważ płyty bezprocesowe nie wymagają stosowania chemikaliów normalnie używanych w procesorach po procesie naświetlania, stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę, a także pomagają zmniejszyć zużycie energii. ZS i ZT również kompatybilne z wielokasetowym autoloaderem MA-L40000N firmy Screen, oferującym automatyczne podawanie do 300 płyt z każdej kasety oraz autoloaderem SA-L40000N SKID, który umożliwia bezpośrednią obsługę łącznie 600 płyt załadowanych na paletę. W zależności od potrzeb do każdego systemu CtP można podłączyć jeden lub dwa autoloadery. Oprócz oszczędności pracy i poprawy stabilności operacyjnej, autoloadery pozwalają zredukować uszkodzenia i błędy, które są zazwyczaj źródłem problemów podczas obsługi dużych rozmiarów płyt dla systemów VLF CtP. Dalsze wsparcie w zakresie zwiększonej niezawodności operacyjnej zapewnia usługa Trust Network Service firmy Screen, która umożliwia zdalną konserwację i monitorowanie modeli PlateRite Ultima 40000N.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty