Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

PlateRite Ultima 40000N

Modele PlateRite Ultima 40000N zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych płyt zawierających 40 stron formatu A4.

© Screen Graphic Solutions

Firma Screen Graphic Solutions zakończyła prace rozwojowe nad serią termicznych systemów CtP - PlateRite Ultima 40000N. Modele o wysokiej wydajności zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych płyt zawierających 40 stron formatu A4. Dzięki najnowocześniejszym głowicom GLVTM, zapewniają one wyjątkową wydajność do 35 płyt na godzinę. Premiera rozwiązań zaplanowana jest na lipiec tego roku.

 

Producenci i drukarnie coraz częściej szukają wielkoformatowych systemów CtP (VLF), które oprócz wysokiej jakości naświetlania oferują zwiększoną wydajność, umożliwiając jednocześnie obsługę większej liczby zleceń, a także usprawnienie procesu produkcji i zmniejszenie obciążenia operatora. W odpowiedzi na te potrzeby firma opracowała serię PlateRite Ultima 40000N. Jak podkreśla producent, oba systemy bazują na wyjątkowej wydajności i wszechstronności systemów PlateRite Ultima 36000 i 40000. Modele PlateRite Ultima 40000N wyposażone są w najnowsze głowice naświetlające GLV, które w połączeniu z technologiami mocowania oraz  mechanizmem automatycznego wyważania zapewniają stabilność, szybkość ekspozycji oraz wysoką jakość. Seria obejmuje obecnie modele ZS i ZT, dzięki czemu drukarnie mogą dobrać odpowiedni typ do wielkości produkcji.

 

 

Modele ZS i ZT

Wersja ZS została wyposażona w pojedynczą głowicę z diodami laserowymi i pozwala na uzyskanie wydajności 24 płyt na godzinę, natomiast ZT posiada dwie takie głowice, co pozwala na uzyskanie wydajności do 35 płyt na godzinę. Oba systemy w stanie obsługiwać pojedyncze płyty standardowe i bezprocesowe o rozmiarach do 2280 x 1600 mm i mogą b załadowane dwoma płytami o wymiarach do 1060 x 1600 mm. Ponieważ płyty bezprocesowe nie wymagają stosowania chemikaliów normalnie używanych w procesorach po procesie naświetlania, stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę, a także pomagają zmniejszyć zużycie energii. ZS i ZT również kompatybilne z wielokasetowym autoloaderem MA-L40000N firmy Screen, oferującym automatyczne podawanie do 300 płyt z każdej kasety oraz autoloaderem SA-L40000N SKID, który umożliwia bezpośrednią obsługę łącznie 600 płyt załadowanych na paletę. W zależności od potrzeb do każdego systemu CtP można podłączyć jeden lub dwa autoloadery. Oprócz oszczędności pracy i poprawy stabilności operacyjnej, autoloadery pozwalają zredukować uszkodzenia i błędy, które są zazwyczaj źródłem problemów podczas obsługi dużych rozmiarów płyt dla systemów VLF CtP. Dalsze wsparcie w zakresie zwiększonej niezawodności operacyjnej zapewnia usługa Trust Network Service firmy Screen, która umożliwia zdalną konserwację i monitorowanie modeli PlateRite Ultima 40000N.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty