Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Stowarzyszenie IHMA. Rozszerzenie możliwości członkostwa

© Photogenica

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Hologramów (IHMA) rozszerzyło kryteria członkostwa i dostosowało swój statut, aby odzwierciedlić szybko zmieniający się charakter sektora.


Dzięki wprowadzonym zmianom IHMA przyjmuje teraz wnioski o członkostwo od wszystkich dostawców OVD. Powodem zmian jest dążenie organizacji do umocnienia swojej pozycji w dziedzinie uwierzytelniania komercyjnego i zabezpieczeń tożsamości opakowań. Pierwotnie członkami IHMA mogli być jedynie dostawcy hologramów. W ubiegłym roku możliwość przynależenia do organizacji otrzymali także dostawcy materiałów i urządzeń, a także firmy wykańczające i konwerterzy. „W tym ważnym dla holografii czasie intensywnego rozwoju, zarząd IHMA uznał za stosowne umożliwić członkostwo wszystkim dostawcom OVD. Ruch ten odzwierciedla zmieniającą się dynamikę globalnej branży hologramów i druków zabezpieczających, w której hologramy są coraz częściej integrowane z innymi urządzeniami do przetwarzania zmiennych optycznych, aby zapewnić zaawansowane rozwiązania zapobiegające fałszerstwom” powiedział Mark Deakes, przewodniczy IHMA. Działalność stowarzyszenia została skoncetrowana na zapewnieniu wszystkim zainteresowanym stronom dostępu do badań, materiałów i pomocy w zakresie wdrażania nowych technologii. IHMA skupia się na opracowywaniu nowych wariantów zastosowań i inicjuje otwieranie kolejnych rynków dla hologramów.
Hologram Image Register został rozszerzony i przemianowany na Security Image Register (SIR), odzwierciedlając zmieniającą się dynamikę globalnej branży zabezpieczeń druku oraz funkcje zabezpieczeń, w tym wszystkie optycznie zmienne funkcje zabezpieczeń. Rozwój nowych technologii przeciwdziałających fałszerstwom, takich jak mikrosoczewki, mikro-lustra i plazmonika, które wymagają nowych folii, różnych procesów produkcyjnych i różnych technologii pochodzenia, zmienia branżę i napędza jej rozwój. „Nowy wygląd SIR stanowi korzystny krok naprzód, dokładniej odzwierciedlając sposób projektowania i użytkowania hologramów i innych urządzeń OVD – bez wątpienia ułatwiając wzrost rejestracji obrazów w celu zapewnienia ich integralności” tłumaczył Mark Deakes.
Nowi członkowie będą mogli korzystać z pakietu wsparcia ze strony IHMA, który obejmuje korzystanie z KSR, dostęp do publikacji branżowych, a także regularne powiadomienia o przetargach i biuletyny patentowe.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty