Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Heidelberg wykupuje obligacje

Spłata wysokoprocentowanych obligacji pozwoli firmie Heidelberg na zaoszczędzenie 12 milionów euro rocznie.

Wiodący producent maszyn drukujących Heidelberg podejmuje kolejny krok w kierunku stabilizacji i transformacji finansowej. Firma spłaci wysokooprocentowane obligacje o łącznej wartości 150 milionów euro, których termin zapadalności wypada w 2022 roku. Zwrot zostanie sfinansowany z rezerw gotówkowych i odciąży roczny wynik finansowy firmy o około 12 milionów euro. Producent dokona bezzwłocznej spłaty obligacji po otrzymaniu 380 mln euro ze środków z Heidelberg Pension-Trust, przekazanych w celu refinansowania i przekształcenia oraz sprzedaży Grupy Gallus. Po planowanym wykupie obligacji firma nadal będzie znajdować się w stabilnej sytuacji finansowej, między innymi dzięki konsorcjalnej linii kredytowej, która została uzgodniona do 2023 roku.

„Dotrzymujemy słowa i intensywnie pracujemy, aby konsekwentnie wdrażać środki zapowiedziane w programie, który przedstawiliśmy w marcu. Przedterminowa spłata obligacji to kolejny kamień milowy w ulepszaniu naszej struktury finansowej. ”- mówi Marcus A. Wassenberg, dyrektor finansowy Heidelberga.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty