Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Heidelberg wykupuje obligacje

Spłata wysokoprocentowanych obligacji pozwoli firmie Heidelberg na zaoszczędzenie 12 milionów euro rocznie.

Wiodący producent maszyn drukujących Heidelberg podejmuje kolejny krok w kierunku stabilizacji i transformacji finansowej. Firma spłaci wysokooprocentowane obligacje o łącznej wartości 150 milionów euro, których termin zapadalności wypada w 2022 roku. Zwrot zostanie sfinansowany z rezerw gotówkowych i odciąży roczny wynik finansowy firmy o około 12 milionów euro. Producent dokona bezzwłocznej spłaty obligacji po otrzymaniu 380 mln euro ze środków z Heidelberg Pension-Trust, przekazanych w celu refinansowania i przekształcenia oraz sprzedaży Grupy Gallus. Po planowanym wykupie obligacji firma nadal będzie znajdować się w stabilnej sytuacji finansowej, między innymi dzięki konsorcjalnej linii kredytowej, która została uzgodniona do 2023 roku.

„Dotrzymujemy słowa i intensywnie pracujemy, aby konsekwentnie wdrażać środki zapowiedziane w programie, który przedstawiliśmy w marcu. Przedterminowa spłata obligacji to kolejny kamień milowy w ulepszaniu naszej struktury finansowej. ”- mówi Marcus A. Wassenberg, dyrektor finansowy Heidelberga.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty