Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Heidelberg wykupuje obligacje

Spłata wysokoprocentowanych obligacji pozwoli firmie Heidelberg na zaoszczędzenie 12 milionów euro rocznie.

Wiodący producent maszyn drukujących Heidelberg podejmuje kolejny krok w kierunku stabilizacji i transformacji finansowej. Firma spłaci wysokooprocentowane obligacje o łącznej wartości 150 milionów euro, których termin zapadalności wypada w 2022 roku. Zwrot zostanie sfinansowany z rezerw gotówkowych i odciąży roczny wynik finansowy firmy o około 12 milionów euro. Producent dokona bezzwłocznej spłaty obligacji po otrzymaniu 380 mln euro ze środków z Heidelberg Pension-Trust, przekazanych w celu refinansowania i przekształcenia oraz sprzedaży Grupy Gallus. Po planowanym wykupie obligacji firma nadal będzie znajdować się w stabilnej sytuacji finansowej, między innymi dzięki konsorcjalnej linii kredytowej, która została uzgodniona do 2023 roku.

„Dotrzymujemy słowa i intensywnie pracujemy, aby konsekwentnie wdrażać środki zapowiedziane w programie, który przedstawiliśmy w marcu. Przedterminowa spłata obligacji to kolejny kamień milowy w ulepszaniu naszej struktury finansowej. ”- mówi Marcus A. Wassenberg, dyrektor finansowy Heidelberga.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty