Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

70 lat wspólnej historii

Międzynarodowe targi fotografii, wideo i obrazowania fotokina zostały zawieszone pierwszy raz po 70 latach działalności.

W związku z ciągłym, ogromnym spadkiem obrotów na rynku fotograficznym, firma Koelnmesse zdecydowała się zawiesić organizowanie Fotokiny do odwołania. „Niestety, ogólne warunki panujące w branży nie stanowią obecnie realnej podstawy dla wiodących międzynarodowych targów fotografii, wideo i obrazowania. Decyzja ta po 70-letniej wspólnej historii była dla nas bardzo trudna. Stoimy w obliczu sytuacji z jasną, uczciwą decyzją przeciwko kontynuacji tego wydarzenia, wobec której niestety nie mamy żadnej alternatywy” - mówi Gerald Böse, dyrektor generalny Koelnmesse.

Jeszcze przed rozpoczęciem pandemii branża fotograficzna była poddana silnym wstrząsom z corocznym spadkiem o dwucyfrowej wartości. Sytuacja znacznie nasiliła się w 2020 roku, kiedy odnotowano spadek wielkości 50 procent. Ostatnie wydarzenia miały ogromny wpływ również na fotokinę, która od 1950 roku jest jedną z największych imprez rynku fotograficznego i targowego.

Firma Koelnmesse podjęła decyzję w ścisłej współpracy z Niemieckim Związkiem Przemysłu Fotograficznego. Kai Hillebrandt, przewodniczący tego stowarzyszenia, powiedział: „Nasi partnerzy w Kolonii zrobili wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać fotokinę jako wiodące światowe targi. Niemniej jednak wydarzenie, które miało odbyć się w 2022 roku nie mogło spełnić oczekiwań całej społeczności, której te wysiłki miały służyć. Dlatego my, w imieniu naszego stowarzyszenia, przyłączamy się do nich, podejmując tą trudną decyzję. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować zespołowi w Kolonii za wspaniałe 70 lat razem!”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty