Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

70 lat wspólnej historii

Międzynarodowe targi fotografii, wideo i obrazowania fotokina zostały zawieszone pierwszy raz po 70 latach działalności.

W związku z ciągłym, ogromnym spadkiem obrotów na rynku fotograficznym, firma Koelnmesse zdecydowała się zawiesić organizowanie Fotokiny do odwołania. „Niestety, ogólne warunki panujące w branży nie stanowią obecnie realnej podstawy dla wiodących międzynarodowych targów fotografii, wideo i obrazowania. Decyzja ta po 70-letniej wspólnej historii była dla nas bardzo trudna. Stoimy w obliczu sytuacji z jasną, uczciwą decyzją przeciwko kontynuacji tego wydarzenia, wobec której niestety nie mamy żadnej alternatywy” - mówi Gerald Böse, dyrektor generalny Koelnmesse.

Jeszcze przed rozpoczęciem pandemii branża fotograficzna była poddana silnym wstrząsom z corocznym spadkiem o dwucyfrowej wartości. Sytuacja znacznie nasiliła się w 2020 roku, kiedy odnotowano spadek wielkości 50 procent. Ostatnie wydarzenia miały ogromny wpływ również na fotokinę, która od 1950 roku jest jedną z największych imprez rynku fotograficznego i targowego.

Firma Koelnmesse podjęła decyzję w ścisłej współpracy z Niemieckim Związkiem Przemysłu Fotograficznego. Kai Hillebrandt, przewodniczący tego stowarzyszenia, powiedział: „Nasi partnerzy w Kolonii zrobili wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać fotokinę jako wiodące światowe targi. Niemniej jednak wydarzenie, które miało odbyć się w 2022 roku nie mogło spełnić oczekiwań całej społeczności, której te wysiłki miały służyć. Dlatego my, w imieniu naszego stowarzyszenia, przyłączamy się do nich, podejmując tą trudną decyzję. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować zespołowi w Kolonii za wspaniałe 70 lat razem!”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty