Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

70 lat wspólnej historii

Międzynarodowe targi fotografii, wideo i obrazowania fotokina zostały zawieszone pierwszy raz po 70 latach działalności.

W związku z ciągłym, ogromnym spadkiem obrotów na rynku fotograficznym, firma Koelnmesse zdecydowała się zawiesić organizowanie Fotokiny do odwołania. „Niestety, ogólne warunki panujące w branży nie stanowią obecnie realnej podstawy dla wiodących międzynarodowych targów fotografii, wideo i obrazowania. Decyzja ta po 70-letniej wspólnej historii była dla nas bardzo trudna. Stoimy w obliczu sytuacji z jasną, uczciwą decyzją przeciwko kontynuacji tego wydarzenia, wobec której niestety nie mamy żadnej alternatywy” - mówi Gerald Böse, dyrektor generalny Koelnmesse.

Jeszcze przed rozpoczęciem pandemii branża fotograficzna była poddana silnym wstrząsom z corocznym spadkiem o dwucyfrowej wartości. Sytuacja znacznie nasiliła się w 2020 roku, kiedy odnotowano spadek wielkości 50 procent. Ostatnie wydarzenia miały ogromny wpływ również na fotokinę, która od 1950 roku jest jedną z największych imprez rynku fotograficznego i targowego.

Firma Koelnmesse podjęła decyzję w ścisłej współpracy z Niemieckim Związkiem Przemysłu Fotograficznego. Kai Hillebrandt, przewodniczący tego stowarzyszenia, powiedział: „Nasi partnerzy w Kolonii zrobili wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać fotokinę jako wiodące światowe targi. Niemniej jednak wydarzenie, które miało odbyć się w 2022 roku nie mogło spełnić oczekiwań całej społeczności, której te wysiłki miały służyć. Dlatego my, w imieniu naszego stowarzyszenia, przyłączamy się do nich, podejmując tą trudną decyzję. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować zespołowi w Kolonii za wspaniałe 70 lat razem!”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty