Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Godny następca

Najnowsza wersja systemu42K Printbar została rozszerzona o druk opakowań z kartonu oraz tektury falistej.

© Fujifilm

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek nową wersję systemu 42K Printbar, konfigurowalnego rozwiązania do druku atramentowego z opcjami, które zapewniają większą elastyczność produkcji. Rozwiązanie jest następcą systemu Samba 42000 Printbar dla druku transakcyjnego i mailingów. Najnowsza wersja została rozszerzona o druk opakowań z kartonu oraz tektury falistej. System może b stosowany jako dodatkowe rozwiązanie do druku atramentowego lub urządzenie uzupełniające do druku hybrydowego. Zwiększona szerokość druku pozwala na drukowanie w dowolnym miejscu w poprzek wstęgi, dzięki czemu nie ma potrzeby zmiany położenia listew drukujących czy zarządzania łączeniami pomiędzy poszczególnymi zadaniami.

Nowe opcje systemu obejmują m.in. uproszczone konfiguracje montażu, wyposażenie w dodatkową głowicę drukująca dla zwiększenia prędkości druku lub gęstości optycznej, czterokolorową konfigurację, zespół głowicy obrotowej oraz nowe opcje cyfrowego interfejsu. Oprócz tego rozwiązanie oferuje druk zmiennych danych, w tym tekstu, logo, kodów QR i kodów kreskowych oraz grafik i obsługuje formaty plików PDF/VT. Rozwiązanie zostało wyposażone w głowice drukujące Samba o rozdzielczości 1200 dpi, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w przypadku druku czcionki o rozmiarze 2 punktów oraz kodów kreskowych 1D o wielkości 6,7 milicala. W konfiguracji jednorzędowej system zapewnia prędkość druku do 300 metrów na minutę. Obecnie jest również dostępny w konfiguracji dwurzędowej z prędkością drukowania do 548 metrów na minutę. Ponadto rozwiązanie można zintegrować z dowolnym systemem przepływu pracy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty