Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Kolejna podwyżka Sappi

Podwyżka jest siódmą wprowadzoną w tym roku przez producenta i obejmie wszystkie nowe transakcje w trybie natychmiastowym.

© Photogenica

Firma Sappi Europe ogłosiła siódmą podwyżkę cen w tym roku. Ceny wzrosną o „nie mniej niż 10 procent” i obejmą różne gatunki papierów graficznych. Podwyżka będzie dotyczyła wszystkich bezdrzewnych papierów powlekanych i niepowlekanych, sprzedawanych w Europie. Jak podaje producent, utrzymujący się wzrost kosztów materiałów wsadowych i transportu spowodował, że działanie to jest niezbędne do odzyskania rentowności.
Podwyżka zostanie zastosowana ze skutkiem natychmiastowym w odniesieniu do wszystkich nowych transakcji, a najpóźniej do 1 października w zależności od bieżących umów.
Na początku roku firma wprowadziła podwyżkę o 8-10 procent na bezdrzewne powlekane i niepowlekane gatunki papieru, obowiązującą od marca. W kwietniu nastąpiła kolejna, ogólnoeuropejska podwyżka cen o 7-10 procent, obowiązująca od 1 czerwca. Podrożała również tektura falista, produkty do sublimacji i druku atramentowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty