Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kolejna podwyżka Sappi

Podwyżka jest siódmą wprowadzoną w tym roku przez producenta i obejmie wszystkie nowe transakcje w trybie natychmiastowym.

© Photogenica

Firma Sappi Europe ogłosiła siódmą podwyżkę cen w tym roku. Ceny wzrosną o „nie mniej niż 10 procent” i obejmą różne gatunki papierów graficznych. Podwyżka będzie dotyczyła wszystkich bezdrzewnych papierów powlekanych i niepowlekanych, sprzedawanych w Europie. Jak podaje producent, utrzymujący się wzrost kosztów materiałów wsadowych i transportu spowodował, że działanie to jest niezbędne do odzyskania rentowności.
Podwyżka zostanie zastosowana ze skutkiem natychmiastowym w odniesieniu do wszystkich nowych transakcji, a najpóźniej do 1 października w zależności od bieżących umów.
Na początku roku firma wprowadziła podwyżkę o 8-10 procent na bezdrzewne powlekane i niepowlekane gatunki papieru, obowiązującą od marca. W kwietniu nastąpiła kolejna, ogólnoeuropejska podwyżka cen o 7-10 procent, obowiązująca od 1 czerwca. Podrożała również tektura falista, produkty do sublimacji i druku atramentowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty