Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Kolejna podwyżka Sappi

Podwyżka jest siódmą wprowadzoną w tym roku przez producenta i obejmie wszystkie nowe transakcje w trybie natychmiastowym.

© Photogenica

Firma Sappi Europe ogłosiła siódmą podwyżkę cen w tym roku. Ceny wzrosną o „nie mniej niż 10 procent” i obejmą różne gatunki papierów graficznych. Podwyżka będzie dotyczyła wszystkich bezdrzewnych papierów powlekanych i niepowlekanych, sprzedawanych w Europie. Jak podaje producent, utrzymujący się wzrost kosztów materiałów wsadowych i transportu spowodował, że działanie to jest niezbędne do odzyskania rentowności.
Podwyżka zostanie zastosowana ze skutkiem natychmiastowym w odniesieniu do wszystkich nowych transakcji, a najpóźniej do 1 października w zależności od bieżących umów.
Na początku roku firma wprowadziła podwyżkę o 8-10 procent na bezdrzewne powlekane i niepowlekane gatunki papieru, obowiązującą od marca. W kwietniu nastąpiła kolejna, ogólnoeuropejska podwyżka cen o 7-10 procent, obowiązująca od 1 czerwca. Podrożała również tektura falista, produkty do sublimacji i druku atramentowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty