Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kolejna podwyżka Sappi

Podwyżka jest siódmą wprowadzoną w tym roku przez producenta i obejmie wszystkie nowe transakcje w trybie natychmiastowym.

© Photogenica

Firma Sappi Europe ogłosiła siódmą podwyżkę cen w tym roku. Ceny wzrosną o „nie mniej niż 10 procent” i obejmą różne gatunki papierów graficznych. Podwyżka będzie dotyczyła wszystkich bezdrzewnych papierów powlekanych i niepowlekanych, sprzedawanych w Europie. Jak podaje producent, utrzymujący się wzrost kosztów materiałów wsadowych i transportu spowodował, że działanie to jest niezbędne do odzyskania rentowności.
Podwyżka zostanie zastosowana ze skutkiem natychmiastowym w odniesieniu do wszystkich nowych transakcji, a najpóźniej do 1 października w zależności od bieżących umów.
Na początku roku firma wprowadziła podwyżkę o 8-10 procent na bezdrzewne powlekane i niepowlekane gatunki papieru, obowiązującą od marca. W kwietniu nastąpiła kolejna, ogólnoeuropejska podwyżka cen o 7-10 procent, obowiązująca od 1 czerwca. Podrożała również tektura falista, produkty do sublimacji i druku atramentowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty