Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zautomatyzowana produkcja

Nowy ploter tnący XLA 170 oferuje w pełni automatyczne pozycjonowanie noży.

© Fotoba

Firma PrintFactory rozpoczęła produkcję kodów kreskowych dla nowej serii automatycznych ploterów tnących z serii Fotoba XLA, przeznaczonych do obróbki wydruków wielkoformatowych.

Od 1974 roku Fotoba International jest liderem w rozwoju i produkcji urządzeń do obróbki końcowej w zastosowaniach druku cyfrowego, produkcji tapet i aplikacji tekstylnych. Głównym obszarem działalności firmy Fotoba zautomatyzowane urządzenia stosowane głównie w produkcji wielkoformatowej, takie jak np. Digitrim, seria XLD, Multi Cutter i wiele innych. Rozwiązania te wyposażone są w system przepływu pracy od PrintFactory.

Oprogramowanie to zawiera bogate w funkcje narzędzia, które łączą się z urządzeniami w celu zwiększenia wydajności produkcji. Ponadto zostało zaprojektowane w taki sposób, aby uruchamiać procesy jednym kliknięciem, a dostępne w nim narzędzia ułatwiają obsługę użytkownikom. Dzięki PrintFactory, klienci Fotoba mogą sprawnie umieszczać zadania i tworzyć układy, które automatycznie ustawiają pozycje noży w ploterach tnących. Ta płynna integracja automatycznej regulacji noży pozwala na uzyskanie zmiennych rozmiarów cięcia przy zwiększonej prędkości i wydajności produkcji.

Kody kreskowe generowne przez oprogramowanie PrintFactory pozwalają na automatyzację procesów cięcia w maszynach z serii XLA 170 firmy Fotoba.

© Fotoba

Kody kreskowe umieszczane na urządzeniach z serii XLA to odpowiedź firmy Fotoba na dalszą optymalizację obróbki końcowej. XLA 170 ma możliwość odczytu kodu kreskowego wydrukowanego na nośniku i automatycznej regulacji położenia noży względem ciętego nośnika. Oprócz tego oprogramowanie PrintFactory zapewnia zwiększoną produktywność, niższe koszty atramentu bez uszczerbku dla jakości druku i powtarzalność kolorów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty