Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Toshimitsu Taiko nowym CEO

Nowy zespół zarządzający firmy oznacza także wdrożenie nowego planu biznesowego. Rok 2022 jest ostatnim rokiem realizacji poprzedniego planu biznesowego „DX2022”. Na zdjęciu Toshimitsu Taiko.

© Konica Minolta

Toshimitsu Taiko został nowym dyrektorem generalnym i prezesem firmy Konica Minolta. Zastąpi on Shoei Yamana, który z dniem 1 kwietnia zostanie prezesem wykonawczym firmy. Toshimitsu Taiko rozpoczął swoją karierę w firmie Minolta Camera w 1986 roku. Pełnił różne funkcje w oddziałach firmy w Japonii i na świecie, a w 2015 roku został dyrektorem wykonawczym. Od kwietnia 2017 roku przez dziesięć miesięcy kierował działem druku profesjonalnego. Od kwietnia 2020 roku kierował działem technologii biznesowych, a od początku tego roku jest także dyrektorem wykonawczym odpowiedzialnym za planowanie korporacyjne. Yamana pełnił funkcję dyrektora generalnego od kwietnia 2014 roku. Obecny prezes Masatoshi Matsuzaki przejdzie na emeryturę po czerwcowym posiedzeniu akcjonariuszy i zostanie specjalnym doradcą zarządu. Yuji Ichimura, obecnie wiceprezes wykonawczy, zrezygnuje ze swojej funkcji ze skutkiem od 31 marca.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty