Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

„Be a green leader”

W zakładzie w Sulzbach-Rosenberg wkrótce zostanie uruchomiony system fotowoltaiczny, który pozwoli firmie zwiększyć udział energii neutralnej pod względem emisji CO2. Firma dąży również do zmniejszenia zużycia energii i związanej z tym emisji CO2.

© Leonhard Kurz

Leonhard Kurz przedstawił Raport Zrównoważonego Rozwoju 2021. Przedstawiono w nim informacje na temat postępów we wdrażaniu dziesięciu zasad inicjatywy ONZ Global Compact. Należą do nich: promowanie świadomości ekologicznej, opracowywanie i tworzenie technologii przyjaznych środowisku oraz przestrzeganie międzynarodowych praw człowieka. W ubiegłym roku firma Kurz dołączyła do sieci UN Global Compact, osiągając w ten sposób kolejny ważny kamień milowy w swoich działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. „Dla nas, jako firmy rodzinnej, ważne jest, aby pozostawić lepszy świat dla przyszłych pokoleń. Od czasu naszego powstania ponad 120 lat temu myślimy i działamy w sposób zorientowany na przyszłość i jednocześnie zrównoważony. Przystąpienie do inicjatywy UN Global Compact było więc dla nas kolejnym strategicznym krokiem” - wyjaśnia Walter Kurz, członek zarządu firmy Leonhard Kurz. W ponad 100-stronicowym raporcie firma szczegółowo przedstawia swoje dotychczasowe osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także omawia cele i planowane działania, które realizowane są pod hasłem „Be a green leader”. We wszystkich obszarach działalności firma uwzględnia cały cykl życia produktu - począwszy od produkcji komponentów, a skończywszy na recyklingu po zakończeniu okresu użytkowania, zapewniając efektywne wykorzystanie wszystkich stosowanych surowców. Obecnie około 30 procent surowców wykorzystywanych do produkcji w firmie Kurz pochodzi ze źródeł ekologicznych, ale firma pracuje nad zwiększeniem tej wartości do 80 procent. Kolejnym filarem strategii zrównoważonego rozwoju jest ślad węglowy. Firma Kurz zaspokaja swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, częściowo poprzez zakup ekologicznej energii elektrycznej, a częściowo już poprzez własne systemy fotowoltaiczne. System zarządzania środowiskiem w firmie jest certyfikowany zgodnie z normą ISO 14001, system zarządzania energią zgodnie z normą ISO 50001, a system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodnie z normą ISO 45001. W zakresie odpowiedzialności społecznej firma dba także o samopoczucie i rozwój osobisty pracowników: „Dobra reputacja firmy opiera się nie tylko na jakości jej produktów i sukcesach gospodarczych, ale jest również w decydującym stopniu kształtowana przez stosunek firmy do ludzi” - podkreśla Walter Kurz.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty