Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowe wdrożenia. Niesłabnąca popularność marki Hunkeler

© Hunkeler

Kolejne polskie drukarnie dziełowe, komercyjne i opakowaniowe inwestują w rozwiązania marek Hunkeler i Hunkeler Systeme.

 

Niesłabnącą popularnością wśród drukarń bazujących na technologii cyfrowego druku zwojowego cieszą się maszyny Hunkeler, które przeznaczone do wstępnego przygotowania i dalszego przetwarzania wstęgi papieru m.in. w sklejone bloki książkowe. Coraz więcej drukarń jest również zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań oferowanych przez Hunkeler Systeme, która specjalizuje się w produkcji zaawansowanych, kompletnych systemów utylizacji odpadów, skierowanych do drukarń wysokonakładowych, głównie opakowaniowych.

Automatyzacja i ergonomia od Hunkeler
Rozwiązania marki Hunkeler, jak informuje wyłączny przedstawiciel marki w Polsce firma Docufield, pojawiły się w tym roku w kolejnych polskich drukarniach dziełowych specjalizujących się w cyfrowym druku zwojowym (także z uwzględnieniem oprawy twardej). Drukarnie internetowe, w  których dotychczas dominował cyfrowy druk arkuszowy również zaczęły korzystać z technologii zwojowej, co wynika z wysokiej jakości obecnego rolowego druku inkjetowego oraz możliwości zadruku coraz szerszego zakresu mediów jak również z elastyczności dostępnych rozwiązań. Drukarnie internetowe mogą wykorzystywać rolowe maszyny cyfrowe i towarzyszące im rozwiązania Hunkeler do realizacji różnorodnego asortymentu produktów, a w szczególności bloki książkowe, ulotki wykładane w kilku strumieniach jako gotowy produkt i stosy arkuszy w formacie B2.
W kontekście druku dziełowego Michał Okurowski, dyrektor zarządzający Docufield zwraca uwagę na coraz częściej realizowaną w technologii cyfrowej książkę w oprawie twardej. Do niedawna stosowano linie do oprawy twardej, bazujące wyłącznie na introligatorni arkuszowej. Obecnie drukarnie coraz częściej korzystają z niciarek zintegrowanych z rolowymi przekrawaczami Hunkeler, co zwiększa ergonomię pracy i wpływa na stabilność oraz prędkość szycia.

Rozwiązania Hunkeler Systeme

Hunkeler Systeme z kolei oferuje kompleksowe rozwiązania do odsysania ścinków, utylizacji odpadów i filtrowania powietrza. Rosnące zainteresowanie rozwiązaniami to efekt coraz większej świadomości środowiskowej wśród przedsiębiorców jak również poszukiwania nowych sposobów na zwiększenie wydajności działań. Hunkeler Systeme oferuje zintegrowane w ramach całych linii produkcyjnych rozwiązania umożliwiające odsysanie ścinków papierniczych, ich utylizację poprzez tworzenie beli papieru gotowych do odbioru przez firmy zajmujące się recyklingiem bądź przetwarzaniem odpadów, a także filtrację powietrza i jego ponowne wykorzystanie w procesach wytwórczych. W Polsce głównym rynkiem docelowym Hunkeler Systeme są producenci opakowań, wytwarzanych na odpowiednio dużą skalę Implementacja tego rodzaju rozwiązania ma bowiem sens ekonomiczny dopiero przy określonej skali produkcji i generowanego odpadu. Firma Docufield informuje, że w kończącym się roku zrealizowano kilka zakończonych sukcesem wdrożeń tego typu kompleksowych linii w drukarniach należących do międzynarodowych koncernów opakowaniowych, posiadających swoje zakłady w kraju.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty