Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Wyjątkowa siła druku

Jedną z wielu nagród otrzymała firma Sakawa Printing za swój niezwykły kalendarz Japanese Fishes Calendar.

Fespa ogłosiła tegorocznych zwycięzców konkursu Fespa Awards dla rozwiązań branży druku oraz komunikacji wizualnej.W tym roku do 18 kategorii konkursu zgłosili się uczestnicy z 27 krajów na całym świecie.

Oprócz dotychczasowych kategorii pojawiły się również cztery nowe, związane m. in. z wrappingiem, opakowaniami z papieru i tektury oraz opakowaniami z tworzyw sztucznych.

Listę zwycięzców ogłoszono podczas ceremonii online, zastępującej galę wręczenia nagród na żywo, która miała mieć miejsce podczas targów Global Print Expo w Madrycie.

Spośród zgłoszeń edycji 2020 jurorzy wybrali dwa, które szczególnie wyróżniały się spośród pozostałych. Był to projekt Christiana M. Waltera “New York de Sergio García Sánchez” w kategorii “Serigraphy and Fine Art” oraz firma The Look za nadruk z rolki na rolkę na tekstyliach “Anoc World Beach Games”. Nagrodę „People’s Choice Awards” wygrała firma Sakawa Printing za kalendarz Japanese Fishes Calendar z kategorii “Creative Special Effect - Paper, Board and Plastics”. Tegoroczną innowacją okazał się nadruk 3D na butelce piwa  firmy Haas Die Werbemanufaktur w kategorii „Direct Printing on Three-Dimensional Products”. Wyjątkową nagrodą była także nagroda Young Star 2020 dla najmłodszych działających w branży druku. Otrzymał ją Instytut Technologii Drukowania PVG Maharashtra z Indii za pracę “Save Tigers Before They are Silenced Forever”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty