Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Wyjątkowa siła druku

Jedną z wielu nagród otrzymała firma Sakawa Printing za swój niezwykły kalendarz Japanese Fishes Calendar.

Fespa ogłosiła tegorocznych zwycięzców konkursu Fespa Awards dla rozwiązań branży druku oraz komunikacji wizualnej.W tym roku do 18 kategorii konkursu zgłosili się uczestnicy z 27 krajów na całym świecie.

Oprócz dotychczasowych kategorii pojawiły się również cztery nowe, związane m. in. z wrappingiem, opakowaniami z papieru i tektury oraz opakowaniami z tworzyw sztucznych.

Listę zwycięzców ogłoszono podczas ceremonii online, zastępującej galę wręczenia nagród na żywo, która miała mieć miejsce podczas targów Global Print Expo w Madrycie.

Spośród zgłoszeń edycji 2020 jurorzy wybrali dwa, które szczególnie wyróżniały się spośród pozostałych. Był to projekt Christiana M. Waltera “New York de Sergio García Sánchez” w kategorii “Serigraphy and Fine Art” oraz firma The Look za nadruk z rolki na rolkę na tekstyliach “Anoc World Beach Games”. Nagrodę „People’s Choice Awards” wygrała firma Sakawa Printing za kalendarz Japanese Fishes Calendar z kategorii “Creative Special Effect - Paper, Board and Plastics”. Tegoroczną innowacją okazał się nadruk 3D na butelce piwa  firmy Haas Die Werbemanufaktur w kategorii „Direct Printing on Three-Dimensional Products”. Wyjątkową nagrodą była także nagroda Young Star 2020 dla najmłodszych działających w branży druku. Otrzymał ją Instytut Technologii Drukowania PVG Maharashtra z Indii za pracę “Save Tigers Before They are Silenced Forever”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty